Bilim ve Teknik 50. Yayın Yılına Giriyor

Tubitak logo

Bilim ve Teknik 50. Yayın Yılına Giriyor

Türkiye'nin yaşayan en eski, en uzun soluklu, en köklü popüler bilim dergisi TÜBİTAK Bilim ve Teknik, bu ay 587. sayısıyla birlikte 50. yayın yılına giriyor. 1 Ekim 1967’den beri özverili ve başarılı ekip çalışmasıyla yayın hayatını aralıksız sürdüren dergimiz yaşayan bir efsane. Bilim iletişiminin en önemli araçlarından biri olan popüler bilim dergilerinin ülkemizdeki ilk örneği.

1960’lı yıllardan beri ses getiren, hayal gücümüzü zorlayan, hayatımızı değiştiren, insanlığa hizmet eden buluşlara, bilimsel ve teknolojik gelişmelere tanıklık eden dergimizin kapaklarında ve sayfalarında bugüne kadar Türkiye’nin ve dünyanın gündeminde olan çok sayıda önemli ve ilginç konu yer aldı, almaya da devam ediyor. Derginin özgün içeriği, merak uyandıracak bilimsel konuların herkesin anlayabileceği şekilde aktarılmasına dikkat edilerek, güncel bilimsel ve teknolojik gelişmeler ışığında hem gençlere hem de yetişkinlere yönelik hazırlanıyor.

İlk yıllarından günümüze içerik ve tasarım açısından değişimler geçirse de, Bilim ve Teknikçizgisini hiç değiştirmeden, bilimi toplumda yaygınlaştırmaya, bilimin yaşamın bir parçası olduğunu göstermeye, okuyucularının geleceklerine yön vermeye, hayatlarına dokunmaya ve farkındalık yaratmaya devam ediyor.

50. yılımıza girerken dergimiz için anlamı büyük olan ilk sayımızın tıpkıbasımını özel ek olarak veriyoruz. Yıl boyu sizleri bekleyen diğer sürprizlerle ilgili gelişmeleri ve ipuçlarını sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Nesiller büyüten yarım asırlık bir ömür… “Bilim ve Teknik’le büyüdüm”, “Bilim ve Teknik bilimi sevmemde ve kariyerimi seçmemde rol oynadı” diyecek daha nice yeni nesiller görmek dileğiyle…

Nice 50 yıllara…

HABER KAYNAK:


TÜRKİYE BİLİMSEL ve TEKNOLOJİK ARAŞTIRMA KURUMU
evetbenim4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir