Arp Sanatı Derneği Etkinlikleri


www.arpsanatidernegi.com

GELECEK KONSERLEr

çak

Çağatay Akyol Arp Konseri
17 Kasım 2013 Fransa

Çağatay Akyol , 17 Kasım'da Fransa'da gerçekleştireceği konserde Arp edebiyatının önemli eserlerini seslendirecek. Akyol; Handel, Debussy, Grandjany gibi bestecilerin yanı sıra Anadolu müziğinin en önemli ozanlarından Aşık Veysel, Türk bestecilerinden Ertuğrul Bayraktar ve klasik Türk müziği örneklerinden Danyal Mantı'nın eserlerinden oluşan geniş bir repertuvar ile Fransız izleyicileriyle buluşacak.

***
cafe

Cafe Tango Konseri
11 Aralık 2013, Koç Üniversitesi Saat:20.00

Türk ve Arjantin tangolarının, sesin, çalgının, dansın, Arjantinli ve de Türk müzisyenlerin biraraya geldiği mizansenli gösteri olan Cafe Tango ekibine yeni katılan sanatçılar ve parçalar bulunuyor. Konser girişi ücretsizdir, konser detaylarına ise aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. 
Cafe Tango

***
Elisi Sirin Meric_ 02

Devr-i Alem Konseri
5 Aralık 2013, Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi saat:20.00

Şirin Pancaroğlu-Arp 
Meriç Dönük-Arp 
Bora Uymaz- Vokal 
Volkan Topakoğlu- Kontrbas 
Volkan Ergen- Perküsyon

Solo projelerinin yanı sıra, 2003 yılından bu yana birlikte arp ikilisi olarak konserler veren Şirin Pancaroğlu ve Meriç Dönük bu kez Bora Uymaz (vokal), Volkan Topakoğlu (kontrbas) ve Volkan Ergen (perküsyon) ile dünya müziklerini keşfe çıkıyor. Topluluk, birbirinden renkli ve farklı coğrafyaların süregelen müzik geleneklerini yansıtan ve kültürel izler taşıyan örneklerinin yanı sıra yine geleneksel esinlerle bezenmiş Anadolu ezgilerine, çeşitli yörelere ait türkülerimize ve saz eserlerine uzanan hoş bir seçki ile dinleyicilerin karşısında. 
Devr-i Alem, ahenkli bir müzikal buluşma…

***
çakarp

Çağatay Akyol & AFO Solistleri Karşıyaka'da Sihirli Parmaklar" Konseri
14 Aralık 2013

Çağatay Akyol Ankara Filarmoni Orkestrası Solistleri ile Debussy, Reica, Faure, Ibert, Haendel, Mozart, Telemann ve Ravel'in parçalarını yorumlayacaklar.

HABERLER & ETKİNLİKLER

gunes

Üçüncü Slovenya Uluslararası Arp Yarışması C kategorisinde Güneş Hızlılar 2.cilik elde etti. Tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
 

beste1

Arpist Beste Toparlak Almanya'da Hochschule für Musik und Theater'da, Prof. Xavier de Maistre ile yapmış olduğu master eğitimini tamamladı.. Tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
 

gonullu

ASD Gönüllüleri Ekim ayında biraraya gelerek çalışmalarına devam ettiler , gönüllülerimize bizimle oldukları için ve konserlerimizde standlarımızı sahiplendikleri için teşekkür ediyoruz.

meriç

Meriç Dönük 23-27 Ekim tarihleri arasında Cardif'te gerçekleştirilen, müzik sektörünün çeşitli alanlarından ve dünyanın dört bir yanından gelen temsilcilerin buluştuğu 13.Womex Müzik Fuarına katıldı.

 

Müzisyen bestekar Bora Uymaz derneğimizi ziyaret ederek, Bora Uymaz ve Şirin Pancaroğlu'nun yeni sözlü-sözsüz tangolarının provalarını gerçekleştirdiler.

EKİM AYINDA GERÇEKLEŞEN KONSERLER

1378370_10201342123927383_2118491092_n

12 ve 13 Ekimde Almanya'da gerçekleştirilen International Youth Symphony Orchestra Konserine Türkiyeden genç müzisyenler davet edildi. Arpist Cansu Çine orkestrada Arp Grup şefi olarak yer aldı.

iüarp

21 Ekim pazartesi günü İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğrencileri Alara Üst, Belen Çakan, Cansu Sezal, Güneş Hızlılar , İ. Ü. Konser salonunda oldukça keyifli bir konser gerçekleştirdiler.

elişi

31 Ekim Perşembe günü Fulya Kültür Sanat Merkezinde Şirin Pancaroğlu, Meriç Dönük, Volkan Ergen Elişi Konseri gerçekleştirdiler. Oldukça keyifli geçen konser sonrasında sanatçılar dinleyicileriyle buluşup sohbet etme fırsatı buldular.

www.arpsanatidernegi.com

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
tenise@evetbenim.com
Kaynak: İleti Haber/ Arp Sanatı Derneği- www.arpsanatidernegi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir