ÇDSO: "Hacı Sabancı'yı Anma Konseri"

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO) bu sene 17.’si düzenlenecek olan merhum Hacı Sabancı’nın ölüm yıldönümünü tangolarla anacak. 25 Kasım 2016 Cuma akşamı saat 20.00’de Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan konseri orkestra şefi Emin Güven YAŞLIÇAM yönetecek.
ÇDSO-1“HACI SABANCI’YI ANMA KONSERİ!” ÇUKUROVA DEVLET SENFONİ ORKESTRASI’NDAN TANGO GECESİ!
İnsanların gönüllerinde taht kurmuş birbirinden güzel tangoların seslendirileceği konserde Dilek TÜRKAN (vocal),Teyfik RODOS (vocal), Ricardo MOYANO (gitar), Carlos Gustavo BATTISTESSA (bandeoneon) ve İlhan ÇINAR (keman) solist olarak yeralacaklar.
DilekAsil, ağırbaşlı, kimi zaman öfkeli, kimi zaman ateşli, vazgeçilmez, aşkın ve tutkunun dansı olan tango bestelerinin yanı sıra dansçılar tarafından tango dansının da gerçekleştirileceği kaçırılmamasıgereken bir konser olacak.
CukurovaÇDSO:
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası 1988 yılında kurulmuştur.17 kişilik küçük bir kadroyla çalışmalarına başlayan ÇDSO, Adana’nın düşman işgalinden kurtuluş günü olan 5 ocak 1992 tarihinde ilk konserini vermiştir. Daha sonra sanatçı sayısı 46 kişiye ulaşan orkestra, Çukurova Filarmoni derneğinin katkıları ile konserlerini gerçekleştirmektedir. Bugün dışardan ek takviyeler ile 70 ‘e ulaşan sanatçısıyla topluma klasik müzik sevgisi aşılayan ÇDSO, enerjisini salonların dışına taşıyarak, köylerde,  cezaevlerinde, hatta göçebe çadırlarında  klasik müzik konserleri vermektedir. ÇDSO uluslararası turnelerde de Türkiye’yi dünyada başarıyla temsil etmektedir.
evetbenim sanat güneşi logo

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
İleti Haber: ÇDSO/ Çukurova Devlet Senfoni Orkestrasıevetbenim4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir