CRR de Modigliani Quartet Konseri

 

MODİGLİANİ QUARTET

06.12.2013 Cuma, saat 20:00
Cemal Reşit Rey Konser Salonu
 

Modigliani Quartet
Philippe Bernhard/ 1.keman
Loic Rio/ 2.keman
Laurent Marfaing/ viyola
François Kieffer/ viyolonsel
 
Program :
Haydn : Yaylı Sazlar için Si bemol majör dörtlü op.50 no: 1
Beethoven : Yaylı Sazlar İçin Fa majör dörtlü no: 7, Op 59 no: 1
Ravel : Yaylı Sazlar için Fa majör dörtlü

 

Haydn ve Ravel, seçkin Modigliani Quartet’in unutulmaz yorumuyla hayat buluyor!
Le Monde de la Musique,
Günümüzün en iyi dörtlülerinden… Modigliani, uyumlu ve kendilerinden emin müzikal duruşları sayesinde performansını ilham verici bir seviyeye taşımıştır.”
 
Yakın arkadaşların biraraya gelerek güzel müzik yapmak amacıyla 2003 yılında kurduğu Modiglini Quartet, bu yıl 10.Yıllarını kutlarken, dünyadaki en saygın Yaylı Dörtlüleri arasında yer almaktadır. Bugüne kadar, Champs –Elysees Tiyatrosu, Wigmore Hall, Carnegie Hall ve Salzburg Mozarteum gibi dünyanın en prestijli konser salonlarında konserler gerçekleştirmiştir. Modigliani Lucerne Festivali, Schwetzingen Festivali, Rheingau Festivali gibi dünya çapında pek çok festivale konuk olmuştur.
 
Modigliani Quartet 2011-12 sezonunda, Cologne Philharmonie, Hamburg’s Laeiszhalle and Baden- Baden Festpielhaus tarafında ECHO “ Yükselen Yıldızlar” ödülüne aday gösterilmiştir. Aynı yıl ünlü clarinet sanatçısı Sabine Meyer ile dünya turuna çıkan dörtlü bugüne kadar 6 albüme imza atmıştır. 2012 yılında çıkardıkları son albümlerini Mozart ,Scubert ve Arriaga’nın gençlik dönemlerine adamıştır. Modigliani Quartet, tüm dünyada büyük yankılar uyandıran albümleri ile uluslararası alanda ilk ödülüne 2004 yılında “ Frits Philips String Quartet” yarışmasında layık görülmüştür. 2005 yılında ise Floransa’da düzenlenen “Vittorio Rimbotti” yarışmasında birincilik ödülüne layık görülmüştür. 2006 yılında New York’da “ Genç Müzisyenler Seçmeleri” ödülünü kazanan Modigliani, Paris National Superieur de Musique Konservatuarı’nda Ysaÿe Quartet ile çalışmıştır. Ayrıca Modigliani Quartet Berlin Universität der Künste ‘de dünyaca ünlü “Artemis Quartet” ile çalışma şansına sahip olmuştur.
 
Modigliani Quartet ,sponsorlarının desteği ile dünyaca ünlü Luthierlerin seçkin enstrumanlarını çalmaktadır.
 
Philippe Bernhard 1780 yapımı Giovanni Battista Guadagnini’nin imzasını taşıyan bir keman çalmaktadır. Loic Rio ise Allessandro Gagliano’nun 1734 yapımı kemanını çalmaktadır.Laurent Marfaing 1660 yapımı Luigi Mariani viyolasını, François Kieffer ise 1706 yılı Matteo Goffriller’in yapımı çellosunu çalmaktadır.
 
Bilet Fiyatları:
60 TL – 50 TL – 40 TL – 30 TL
 
 


Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
tenise@evetbenim.com
Haber Bilgi: Begüm Aybar
Görseller haber içerik: Cemal Reşit Rey Konser Salonu

http://crrkonsersalonu.org/?p=content_etkinlik&cl=etkinlikler&ay=12&i=77
 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir