Engel siz Sanat Ödülü Devlet Tiyatrolarına

"ENGEL’SİZ SANAT ÖDÜLÜ" DEVLET TİYATROLARINA
“Devlet Tiyatrosu Oyununa En İyi Erkek Oyuncu Ödülü”
 
Yön Sanat Tiyatrosunun kuruluşunun 5’inci yılında düzenlediği Türkiye’nin ilk engelsiz sanat ödülleri sahiplerini buldu. 
 
 
Devlet Tiyatrolarında bir sosyal sorumluluk projesi olarak geçtiğimiz ay seyirciyle buluşan ‘Nihayet Bitti’ adlı oyunun bedensel engelli sanatçısı Tolga Demiralp ‘Yılın En İyi Erkek Oyuncusu’ ödülüne layık görüldü. 
 
Engelliler için sanat dolu, engelsiz bir dünya oluşturmak üzere sosyal sorumluluk projelerine imza atan Devlet Tiyatrolarının Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ile yürüttüğü ortak proje olan ‘Son Kuşlar’ adlı çalışma ise ‘Yılın Ötekileştirilemeyen Projesi’ ödülü aldı.
 
Devlet Tiyatrolarında bir sosyal sorumluluk projesi olarak Turgay Tanülkü’nün rejisiyle sahneye taşınacak proje seyirciyle Şubat ayında buluşacak. 
 
Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Nejat Birecik ile İstanbul Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Turgay Tanülkü’nün de yer aldığı Yenimahalle Meydan Tiyatro Salonunda düzenlenen ödül gecesinde Muzaffer İzgü’nün yazdığı ve zihinsel engelli gençlerin rol aldığı ‘Sınır’ isimli oyun sahnelendi.  

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim

tenise.yalcin@gmail.com 
İleti Haber: Devlet Tiyatroları/ 
DT BASIN <tiyatrobasin@gmail.com>   

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir