Fazıl Say’dan Yeni Albüm: "Çocuklar İçin" ADA Müzik etiketi ile dinleyiciyle buluşuyor

Fazıl Say’dan Yeni Albüm: "Çocuklar İçin"
Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say'ın yeni albümü "Çocuklar İçin" 5 Nisan'da raflardaki yerini alıyor.
Fazıl Say'ın yeni albümü "Çocuklar İçin" Ada Müzik etiketiyle dinleyici ile buluşacak.
Albüm kapağı - Kopya"Çocuklar İçin" albümünde Ahmed Adnan Saygun, İlhan Baran, Muhiddin Dürrüoğlu ve Fazıl Say'ın eserleri yer alıyor.
Fazıl Say’ın, 2015’de aktif olarak çalışmalarına başladığı ve uzun zamandır hayalini kurduğu bir proje olan, farklı konseptlerde Türk Bestecileri’nin eserlerine yer verilecek Türk Bestecileri Serisi'nin ilk çalışması olan “Çocuklar İçin” albümü Selen Öztürk'ün anlatımı ile çocuklar ve sanatseverler ile buluşuyor.
Fazıl Say-yeniAlbüm kapağında yer alan ve Kumru Say'a ait olan at çizimi ise albüm tasarımı ile bütünleşen bir yapıyı çocukların beğenisine sunuyor. Buna ek olarak ise albüm kitapçığı içinde yer alan diğer çizimler çocuklara boyama yapma imkanı sunuyor. “Çocuklar İçin” albümü ile ilgili çalışmalarda sosyal medya üzerinden çocuklar ve ebeveynler ile buluşacak olan Say, albümün tüm görsel içeriğini de özel “Çocuklar İçin” Facebook sayfasından sunuyor. 
Çocuklar İçinFazıl Say’ın metni ve Selen Öztürk’ün anlatımları ile çocuklar için eğitici ve eğlenceli bir projeye dönüşen albümde her eserin öyküsü öncelikle Selen Öztürk tarafından seslendiriliyor ve eserlerin mini hikayelerine yer veriliyor. Her hikayenin ardından ise solo piyano eserleri yer alıyor.
Say’ın son albümü Yeni Şarkılar'ın Apple Music'de 2015 Yılın Klasik Müzik albümü seçilmesinin ardından ”Çocuklar İçin” albümü de dijital platformlarda yerini önümüzdeki günlerde alacak. 
Saygun, Baran, Dürrüoğlu ve Say bestelerinin yer aldığı "Çocuklar İçin" albümü 4 bölümden oluşuyor. Ahmed Adnan Saygun “İnci’nin Kitabı”, İlhan Baran “Çocuk Parçaları”, Muhiddin Dürrüoğlu “6 Prelüd” ve Fazıl Say'ın Kumru, İstanbul'da Bir Kış Sabahı, SES ve Alla Turca Caz eserleri çocuklar için tekrar seslendirildi.
Fazıl Say bugün ve yarın İngiltere'nin en köklü topluluklarından biri olan Royal Liverpool Filarmoni Orkestrası ile Birleşik Krallık'ta gerçekleştireceği konserlerin ardından Avrupa turnesine başlayacak. 9-10-12 Nisan'da Dresden, Albertinum ve ünlü Frankfurt Alte Oper salonunda Mezopotamya Senfonisi'nin Almanya prömiyerini gerçekleştirecek olan Say, 14 Nisan'da Irmak Okulları'nda ve 20 Nisan'da ise "Çocuklar İçin" albümünün ilk konseri ile Türker İnanoğlu Maslak Show Center'da sanatseverler ile buluşacak. Fazıl Say 28 Nisan'da Çek Cumhuriyeti'nde Bohuslav Martinů Filarmoni'nin 70. Yıl konserinde sahnede olacak ve ardından Brezilya & Kolombiya'yı kapsayan Güney Amerika turnesine çıkacak. "Çocuklar İçin" konserleri 24 Mayıs İzmit konserinden sonra yaz boyunca çeşitli şehirlerde devam edecek. Geçtiğimiz yıl Carnegie Hall'da biletleri tükenen bir Dünya Prömiyeri ile New York'lu sanatseverler ile buluşan Say, 2016 yılında ise 3 Aralık'ta tekrar Carnegie Hall sahnesinde olacak.
evetbenim sanat güneşi logo

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
İleti Haber: ıl Say // Basın Bülteni <press@fazilsay.com>evetbenim4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir