İş Sanat: MİLLÎ REASÜRANS’TA PARLAYAN YILDIZLAR

MİLLÎ REASÜRANS’TA PARLAYAN YILDIZLAR
İş sanat'ın etkinliklerinden  "Millî Reasürans'ta Parlayan Yıldızlar" 8 Şubat Pazartesi, saat:20:30'da; (klarnet)UTKU ÇETİN'e piyanist Hüseyin Kaya, (keman)IRMAK ÜLKE'ye piyanist Diana Sahakyan eşlik ediyor.
iş sanat
Utku Çetin​UTKU ÇETİN klarnet
Piyanist: Hüseyin Kaya

Program:
G. Rossini “Sevil Berberi” Cavatina
C. Baermann Solo Klarnet Konçertosu
C.M. von Weber Tema ve Variations
C. M. Widor Introduction et Rondo
V. Monti “Czardas”
1999 yılında İstanbul’da doğan Utku Çetin, ilk konserini 6 yaşında verdi. 2010 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın sınavını kazanarak akademik eğitimine başlayan Çetin, klarnet çalışmalarını Feza Çetin ile sürdürdü. Ekim 2014’te İtalya’da düzenlenen Uluslararası Klarnet Yarışması’na ikincilik ödülünün sahibi olan Çetin aynı ay St Petersburg’da düzenlenen Uluslararası Gençlik Klarnet Yarışması’nda da yarı finale çıktı. Utku Çetin, eğitimine Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ında devam ediyor.
Irmak ÜlkeIRMAK ÜLKE keman
Piyanist: Diana Sahakyan
Program: 
P. İ. Çaykovski Souvenir d’un lieu cher ‘’ Melodie ‘’, Op. 42
E. Ysaye Keman Sonatı No.4
C.Franck Keman ve Piyano Sonatı La Majör
1994 yılında Çorlu’da doğan Irmak Ülke keman eğitimine 7 yaşında başladı. İlk solo konserini 18 yaşında Orhun Orhon yönetimindeki Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası eşliğinde P. İ. Çaykovski’nin Op. 35 Keman Konçertosu ile verdi. Daha sonra Orhun Orhon yönetimindeki Karşıyaka Filarmoni Orkestrası ile W. A. Mozart’ın 5. Keman Konçertosu ‘’Türk’’ü seslendiren Ülke, çeşitli gençlik orkestralarının konzertmeisterliğini ve grup şefliğini de yaptı. Hochschule für Musik und Darstellende Kunst (HFMDK) konservatuvarını en yüksek derece ile kazanarak Prof. Sophia Jáffe’nin öğrencisi olan Ülke, eğitimini halen Almanya’da sürdürüyor.
evetbenim sanat güneşi logo

Sayfa Düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
İleti Haber: İş Sanat/ 
http://www.issanat.com.tr/TR/etkinlikler/etkinlik-detaylari/Sayfalar/etkinlik-detaylari.aspx?eventId=MTc3NQ==-ISB

evetbenim4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir