İzdob Konseri: Carmina Burana

 
https://secure.dobgm.gov.tr/opera2009/devopera.asp


Carl Orff
CARMİNA BURANA
20.06.2013 Perşembe, saat: 20:30

 

Bornova Aşık Veysel Açıkhava Tiyatrosu

 

 

Sahne Kantatı, 1 perde (1 saat)
 
 
Yaratıcı Kadro:
Orkestra Şefi: Prof. Rengim Gökmen
Orkestra Şefi Asistanı: Tolga Taviş
Koro Şefi: Ali Hoca
Çocuk Korosu Şefi: Şahin Erkılıç

 

 

İzmir Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ve Korosu
 

İzmir Devlet Opera ve balesi Orkestrası, Korosu, Çocuk Korosu
 

 

 
    
 
Sanatçılar:
S.Evren Işık, soprano
Erdem Erdoğan, tenor
Kevork Tavityan, bariton
İzmir Devlet Opera ve Balesi Korosu, Orkestrası ve Çocuk Korosu
 
Konu:
1803'te Almanya'nın Münih kenti yakınlarındaki bir manastırda bulunmuş olan şiir ve şarkılardan esinlenilerek yazılan Carmina Burana, sahne kantatı olarak dünyanın hemen her yerinde yüzlerce kez sunulmuş büyük bir ilgi ve beğeni ile izlenmiştir. Alman besteci Carl Orff'un tüm dünyada tanınmasını sağlayan bu eser, 1935 yılında oluşturulmuş ve 1937'de ilk kez sunulmuştur. Eserin ilk bölümünde doğa ve aşk, ikinci bölümünde içki ve eğlence, üçüncü bölümünde de sevgi teması işlenmektedir.
 
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi Katkılarıyla
 
 
CARMINA BURANA 20 Haziran’da
Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Açıkhava Tiyatrosu’nda… 
 
İzmir Devlet Opera ve Balesi, 20 Haziran 2013 Perşembe günü saat 21.30’da Carl Orff’un Carmina Burana sahne kantatını Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda sunacak.  
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan gösteride; İZDOB solistleri, korosu, orkestrası ve çocuk korosu görev alacak. 
 
Şef Rengim Gökmen yönetiminde gerçekleştirilecek olan Carmina Burana’da soprano soloyu Evren Işık, tenor soloyu Erdem Erdoğan, bariton soloyu da İstanbul Devlet Opera ve Balesi solisti Kevork Tavityan seslendirecek. Eserde koro şefliğini Ali Hoca, çocuk korosu şefliğinin de Şahin Erkılıç üstleniyor.  
 
1803’te Almanya’nın Münih kenti yakınlarındaki bir manastırda bulunmuş olan şiir ve şarkılardan esinlenilerek yazılan Carmina Burana, sahne kantatı olarak dünyanın hemen her yerinde yüzlerce kez sunulmuş büyük bir ilgi ve beğeni ile izlenmiştir. Alman besteci Carl Orff’un tüm dünyada tanınmasını sağlayan bu eser, 1935 yılında oluşturulmuş ve 1937’de ilk kez sunulmuştur. Eserin ilk bölümünde doğa ve aşk, ikinci bölümünde içki ve eğlence, üçüncü bölümünde de sevgi teması işlenmektedir.   
 
İzmir Devlet Opera ve Balesi Gişesi’nde ve Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Açıkhava Tiyatrosu Gişesi’nde satışa sunulan Carmina Burana’nın bilet ücretleri; 20.- TL, 15.- TL ve 10.- TL. Ayrıca; www.dobgm.gov.tr internet sitesinden de bilet alınabilmektedir.   
 

 

Sayfa Düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
tenise@evetbenim.com
Kaynak: İleti Duyuru/   Erdoğan Öztürk- İzmir Devlet Opera ve Balesi
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir