ŞEHİR TİYATROLARI FATİH REŞAT NURİ SAHNESİ'NDE ÇOCUK OYUNU "BİR KÜMES HİKAYESİ"


ŞEHİR TİYATROLARI FATİH REŞAT NURİ SAHNESİ'NDE ÇOCUK OYUNU "BİR KÜMES HİKAYESİ"

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın 2016-2017 sezonu için hazırlanan çocuk oyunu Bir Kümes Hikayesi, Mart ayında Fatih Reşat Nuri Sahnesi'nde 5-12-19 ve 26 Şubat Pazar günleri saat 12.00'de ve 15.00'de çocuk seyircilerle buluşacak. Hilmi Zafer Şahin'in yazdığı, Ebru Üstüntaş'ın sahneye koyduğu oyun, kümesin folluğundan bir yumurtanın kaybolması ardından başlayan gelişmeleri anlatıyor.

ir kümes
Bir Kümes Hikayesi, gözü doymazlığın olumsuzluğunu, aile dayanışmasının önemini, anne ve çocuk sevgisini, birlikten güç doğacağının değerini işliyor. Çocuk seyircilerin eğlenceli bir kurgu eşliğinde, duygu ve yöneliş olarak kendine yer bulabileceği oyun, müzikten şarkılara, danstan görsel öğelere Çocuk Tiyatrosu'nun anlatım olanaklarını sahneye taşıyor. Bir Kümes Hikayesi macera ve eğlencenin buluşmasını eğitici bir bakışla sunarken, kümes hayvanlarının dünyasından yola çıkarak, aile bireylerinin ilişkisinde zor anları aşmada sevginin, dayanışmanın ve kararlılığın öneminin altını çizmeyi amaçlıyor. 

Bir Kümes hikkkkkkkkayesi
MertolŞalt'ın müziklerini hazırladığı, İbrahim Ulutaş'ın dans düzenini yaptığı, dramaturg Özge Ökten'in görev aldığı Bir Kümes Hikayesi'nin dekor ve kostüm tasarımını Eylül Gürcan gerçekleştirdi. Oyundaki rolleri ise, Enes Mazak, Esra Ede, Mana Alkoy, Neşe Ceren Aktay, Fatma İnan, Erkan Akkoyunlu, Hasip Tuz ve Kamer Karabektaş paylaşmakta.
İyi seyirler…

Bir Kümes 2hikayesi
__________________________________________________________________________________
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI MÜDÜRLÜĞÜ
Harbiye Mah. Darülbedayi Cad. No.3 Şişli – İstanbul
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler – 0212 455 39 34 – 35

sehrintiyatrosu           /sehir_tiyatrosu

basin.yayin@ibb.gov.trwww.ibst.gov.tr

evetbenim4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir