SESSİZ ÇIĞLIK: VARDİYA HEPİMİZDE- 16 Ocak 2016 Cumartesi Konak İZMİR

VARDİYA HEPİMİZDE- İZMİR

Vardiya hepimizde 16 Ocak İzmir

Cumartesi buluşmalarına düzenli olarak destek veren arkadaşlarımızın bildiği gibi, yaz aylarında sessiz çığlık eylemimiz nöbet şeklinde sürdürülmekte, diğer zamanlarda ise bugün olduğu gibi daha geniş katılımlı ve ses düzeni kurularak yapılmaktaydı…

Bu alanda bize ait olan 1 saati, daha verimli kullanabilmek, daha geniş çevrelere duyurarak daha büyük kalabalıklara ulaşabilmek için, geçtiğimiz hafta içinde Vardiya Bizde–İzmir yönetimi olarak bazı kararlar aldık ve bunları sizlerle paylaşmak istiyoruz

Bundan böyle, Sessiz çığlık eylemimiz, her ayın ilk cumartesi günü, daha zengin içerikli bir program ve konularında uzman konuşmacılar eşliğinde, daha aydınlatıcı ve daha dinamik olarak gerçekleştirilecektir..

Diğer haftalarda ise, yaz aylarında olduğu gibi nöbet formatında sürdürülerek, 3.5 yıldır kullandığımız bu alan, asla boş bırakılmayacaktır.

Sessiz Çığlık eylemlerimizin, gün ve saatinde hiçbir değişiklik yapılmayacak ve her hafta duyurularımız devam edecektir..

Bu yeni uygulamamızın dışında, bir araya gelmemizi gerektiren çok önemli durumlar meydana gelirse, ayrıca duyuru yapılacaktır…

 

Görevimiz bitmemiştir arkadaşlar…

Evet.. Cezaevlerinde Kumpas davalarından tutuklu çok az sayıda yurtseverimiz kaldı, bazı davalar beraat ile sonuçlandı.. Genel olarak olaylar, yurtseverlerimizin lehine gelişme göstermekte ama… Görevimiz bitmemiştir….

Ve artık görevimizi yaparken, Vardiya Bizde diyerek, asker-sivil ayrımı yapmayacağız.. Aslında biz İzmir olarak bu ayrımı asla yapmadık.

Ancak daha açık anlaşılması için, bundan böyle; vardiya bizde yerine “ Vardiya Hepimizde “ diyeceğiz…

Çünkü biz biliyoruz ki, askerler üzerine kurulan kumpas, aslında Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk Milleti üzerine kurulmuştur..

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün söylediği gibi;

Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır.. Bu sebeple de, vardiya amasız, ayrımsız, sen-ben demeden hepimizdedir..Çünkü söz konusu olan VATANDIR….

Aramızda her şeyin yolunda gittiğini düşünen, Ülkemizin içinde bulunduğu çatışma ortamından rahatsız olmayan, kendisini güvende hisseden, mevcut hukukun üstünlüğüne inanan, kendisini özgür, huzurlu hisseden kısacası mutlu olan var mı?….

Var mı?….Yok değil mi ?.

O halde, bu alanda ve ayni saatte, her ayın ilk cumartesi günü daha büyük kalabalıklarla sessiz çığlığımızı yapmaya, diğer 3 haftada da nöbet tutmaya devam edeceğiz arkadaşlar..

ÜLKE ÇIKARLARINI, KİŞİSEL ÇIKARLARIMIZIN ÖNÜNDE TUTARAK, RAHATIMIZI DÜŞÜNMİCEZ VE “VARDİYA HEPİMİZDE” diyeceğiz

Teşekkür ederiz..

Vardiya Hepimizde- İzmir
HABER KAYNAK, ​Afiş Görsel:  Engin Demirkollu Sarıkartal

 

evetbenim4

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir