1.Bursa Nilüfer Uluslararası Piyano Yarışması & Müzik Festivali 

0

1. Bursa Nilüfer Belediyesi ile AkademiX Güzel Sanatlar Merkezi’nin ortaklaşa düzenledikleri Bursa Nilüfer Uluslararası Piyano Yarışması 10-14 Aralık 2016 tarihleri arasında Nilüfer Konak Kültür Evi salonunda yapılacaktır.
yarisma-festival -Bursa Nilüfer Uluslararası Piyano Yarışması & Müzik Festivali bütün ülkelerden, yedi kategoride belirtilen her yaşa açıktır.
Uluslararası müzik otoritelerinden seçkin akademisyen müzik insanlarının jüri olacağı piyano yarışmasına katılımcı olmak için, başvuru sayfamızdaki formun eksiksiz doldurulması gerekmektedir. Yarışmacılar bağımsız olamazlar, bir eğitmen ve (veya) eğitim kurumu (müzik okulu) belirtmek zorunludur. 
Juri-11.2. ve 3’lük derecesi elde edenler diploma, katılım sertifikası, madalya ve yarışma komisyonunun belirlediği özel ödülleri almaya hak kazanacaklar.
1. Bursa Nilüfer Belediyesi ile AkademiX Güzel Sanatlar Merkezi’nin ortaklaşa düzenledikleri Bursa Nilüfer Uluslararası Piyano Yarışması 10-14 Aralık 2016 tarihleri arasında Nilüfer Konak Kültür Evi salonunda yapılacaktır.
2. Piyano yarışması 7 ayrı yaş kategorisinde yapılacak olup, bütün dünya ülkelerinden katılıma açıktır.
grup-1Yaş hesaplaması yarışma açılış günü esas alınarak hesaplanacaktır.
3. Adayların başvuru formunu eksiksiz doldurarak gerekli katılım ücretini formun yönlendireceği şekilde online ödeme yöntemiyle göndermeleri gerekmektedir.
4. Son başvuru tarihi 15 Kasım 2016 gece yarısına kadardır.
5. Tüm yarışmacıların yol, konaklama ve yemek masrafları kendilerine ait olacaktır.
6. Yarışmada çalınacak eserler ezber olmak zorundadır.
7. Yarışmacıların performans sıralaması ve geniş program 01.12.2016 tarihinde web sayfamızda yayınlanacaktır.
8. Jürimiz 14 Aralık 2016’da tüm kategorilerin birincileri arasında yapılacak ek yarışmada GrandPrix değerlendirmesi yapacaktır.
9. Ödüller ve dereceler 14 Aralık 2016 saat 19:00’da düzenlenecek törenle hak sahiplerine verilecektir.
10. Bursa Nilüfer Uluslararası Piyano Yarışması & Festivali 14 Aralık 2016 saat 20:00’de Fazıl Say’ın vereceği konserle son bulacaktır.
tamarafazilProgram
1.Bursa Nilüfer Uluslararası Piyano Yarışması & Müzik Festivali 
bütün ülkelerden yedi kategoride her yaşa açıktır. 1.Bursa Nilüfer Uluslararası Piyano Yarışması & Müzik Festivali kariyerinizi ilerletmek ve alanınızda yeteneğinizi teşvik etmeyi hedeflemektedir. Gerçekleştireceğimiz piyano yarışması ve müzik festivali genç müzisyenleri teşvik ederken, saygın bir rekabet ortamında yeteneklerini açığa çıkarmalarına, özgüvenlerini pekiştirmelerine ve inşa etmelerine yardımcı olacaktır.
bursa-festafis1.Bursa Nilüfer Uluslararası Piyano Yarışması & Müzik Festivali 10 – 14 Aralık 2016 tarihleri arasında düzenlenecektir.
bursa nilufer piyano fest1.Bursa Nilüfer Uluslararası Piyano Yarışması & Müzik Festivali'nin program dâhilinde müzikseverlerin ilgisini çekecek birçok etkinlik düzenlenmektedir. Bu kapsamda ödül töreni 14 Aralık 2016 Çarşamba günü saat 20:00'de ünlü piyanist ve organizasyonumuzun destekçisi Fazıl SAY'ın vereceği konser öncesi yapılacaktır. 
Festival Katılımcı Konserleri
1.Bursa Nilüfer Uluslararası Piyano Yarışması & Müzik Festivali bünyesinde yurt içi ve yurt dışından birçok katılımcının, piyanodaki hünerlerini göstermeleri, sahne tecrübesi kazanabilmeleri ve birbirleriyle etkileşimde bulunup, sanatsal tecrübelerini paylaşabilmeleri için festival katılımcı konserleri düzenlenmektedir. Festival katılımcı konserlerine başvuruda bulunabilmek için Başvuru sayfamızdaki formu doldurabilirsiniz..
Piyano Yarışması:
https://www.niluferpianoimc.com/basvuru.php
Müzik Festivali:
https://www.niluferpianoimc.com/basvuru_festival.php
Konserler
Festival katılımcı konserleri haricinde festival süresince belirlenen gün ve saatlerde festivale katılan yerli ve yabancı piyanistler de konser vermektedirler. Bu konserler ücretsiz olup, izleyici herkese açıktır. Konserler programımızı öğrenmek için Program sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 
Masterclass
Geniş bir programa sahip olan 1.Bursa Nilüfer Uluslararası Piyano Yarışması & Müzik Festivali, festival günleri boyunca tüm piyanistlere açık ustalık sınıfları (masterclass’lar) düzenlemektedir. Ustalık sınıflarına Türkiye’den ve dünyadan ünlü sanatçılar katılmaktadır. Ustalık sınıflarına katılan piyanist ve piyanist adayları, ünlü sanatçılarla tanışma, konuşma, fikirlerini paylaşma, tekniklerini öğrenme, eksiklerini tamamlama ve onlardan yardım alma şansına sahip olmaktadır. Ustalık sınıflarına katılabilmek için Başvuru sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 
Yarışmalar
1.Bursa Nilüfer Uluslararası Piyano Yarışması & Müzik Festivali bünyesinde düzenlenen Piyano Yarışması çeşitli yaş gruplarından piyanistlerin katıldığı, belirli bir program dâhilinde çaldıkları eserlerin değerlendirildiği bir etkinliktir. Piyano Yarışması’nın jüri üyeleri alanlarında uzman piyanistler ve müzik insanlarından oluşmaktadır. Yarışmalara katılmak için Başvuru sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 
Seminerler
1.Bursa Nilüfer Uluslararası Piyano Yarışması & Müzik Festivali bünyesinde festivale katılan sanatçıların belirlenen konularda akademik çalışmalarının ve araştırmalarının sonuçlarını sunum halinde katılımcılara aktardıkları, katılımcılarla bu konularda konuştukları, tartıştıkları seminerler düzenlenmektedir. Bu seneki seminer programımızla ilgili bilgi almak için Program sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
evetbenim sanat güneşi logo

Sayfa Düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
Haber İçerik: https://www.niluferpianoimc.com/evetbenim4

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.