100 Yılın Sanatçıları Buluştu

Logo İst_Şehir Tiyatroları

100 YILIN SANATÇILARI BULUŞTU

İBB 100.Yıl Sanatçıları
100 YILIN SANATÇILARI BULUŞTU 27 Ekim 2015

2015 – 2016 sezonuna birbirinden güzel oyunlar ile başlayan, yeni dönemdeki 'Barış Teması'nı işleyen oyunları ile de dikkat çeken  Şehir Tiyatroları'nda 100 Yılın Sanatçıları buluştu. Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu'nun ev sahipliğinde Hidiv Kasrı’nda gerçekleştirilen organizasyonda emekli ve usta birçok tiyatrocu bir araya geldi.

İki saat sürmesi planlanan organizasyon katılımcıların keyifli sohbeti sayesinde dört saate yakın sürdü. Uzayan sohbet ve muhabbete yer yer kahkaha, yer yer hüzün, çoğu zaman da tiyatro hakim oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Eren, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı Abdurrahman Şen, Şehir Tiyatroları Müdürü Salih Efiloğlu Handan Ertuğrul, Zihni Göktay, Hale Eren, Aliye Uzunatağan, Tijen Par, Sezai Aydın, Candan Sabuncu ve Rıdvan Çelebi gibi birçok usta ismin katıldığı organizasyonda Erhan Yazıcıoğlu, bütün katılımcılara tek tek teşekkür ederken "Sizler emekli değil bizim gençlerimizsiniz, çocuklarımızsınız. Sizlerin sayesinde bulunduğumuz noktadayız. Sizler ile daha çok oyunlar oynayacağız, güzel günler göreceğiz çocuklar" dedi.

100 Yıl Sanatçıları Şehir Tiyatroları

Ustalar da tiyatroya dair anılarını anlatarak, eski günlerden bahsettiler. 100 Yılın Sanatçılarının ortak düşünceleri ise "Şehir Tiyatroları'nın son dönemdeki gelişimi, modernleşmesi ve gıpta ile bakılan, özenilen ve yer almak istenen, hak ettiği değere yükselen bir tiyatro olması" oldu.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI MÜDÜRLÜĞÜ
Darülbedayi Cad. No.3 Harbiye-ŞİŞLİ İSTANBUL
Basın ve Halkla İlişkiler – 0212 455 39 34 – 0212 455 39 35 / Faks: 0212 449 51 41https://www.facebook.com/sehrintiyatrosu
https://twitter.com/sehir_tiyatrosu
e-mail: basin.yayin@ibb.gov.tr web: www.ibst.gov.tr

evetbenim4

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir