11 inci Küçük Hanımlar Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali

 

 
BAŞKENTLİ ÇOCUKLAR TİYATROYA DOYACAK
 
“Küçük Hanımlar Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali Başlıyor”

24-29 Nisan 2015


Horoz Adam Ve Korsan Oyunu 

 
Devlet Tiyatroları 11’inci Küçük Hanımlar Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festival'i 24 Nisan'da başlıyor.
 
Her yıl olduğu gibi bu yıl da 24-29 Nisan tarihleri arasında Ankara’da kutlanacak olan festival ile tiyatro sanatına katkıda bulunmak, kültürlerarası değişim ve gelişime hizmet etmek amaçlanıyor.
 
Gerçekleştirdiği ulusal ve uluslararası festivallerle Türk tiyatrosunun dünya çapında temsilinde büyük rol oynayan Devlet Tiyatroları, ‘Çocuk Tiyatrosu’ alanında da önemli adımlar atıyor.
 

SLOVENYA Sloven Ulusal Tiyatrosu Nova Gorica ANTONTON
 
Bu kapsamda Devlet Tiyatroları,dünyanın farklı kıtalarından kendi medeniyetlerini tiyatro sanatı yoluyla ülkemize taşıyan ve birbiriyle paylaşan ekiplerin sergiledikleri oyunlarıve atölye çalışmalarını 11’inci kez çocuklarla buluşturuyor.
 

Dağıstan Kukla Tiyatrosu: Şeftali Kıkla Oyunu
 
Binlerce küçük hanım ve küçük bey’in izleyeceği festivalde; Bulgaristan, Fransa, Romanya, Dağıstan, Hırvatistan, İsviçre, Slovenya, Norveç, İtalya ve Hollanda’dan 12 yabancı grup ve Türkiye’den 14 yerli grup, 9 farklı sahnede 84 temsil verecek.
 
Devlet Tiyatrolarından dokuz oyunun sahneleneceği festivaldeon ikisiyabancı, biri şehir tiyatrosu ve biri özel tiyatroolmak üzere toplam 22 farklıoyun miniktiyatroseverlerin beğenisine sunulacak.
 
On yıldır 36 farklı ülkeden 201 oyunun ve 612 temsilin 200.000’i aşkın seyirciyle buluştuğu festivalde, bu yıl da kukla, gölge oyunu, dans tiyatrosu ve müzikal gibi farklı tekniklerin kullanıldığı çocuk oyunları yer alacak.
 
Görme Engelli Çocuklara ‘Okuma Tiyatrosu’
 
Küçük Hanımlar Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festival'i ile binlerce çocuğa ulaşmayı hedefleyen Devlet Tiyatroları sosyal sorumluluk alanında önemli adımlar atıyor. 
 
Devlet Tiyatroları görme engelli çocuklara yönelik ‘Okuma Tiyatrosu’ projesi ile ‘Gergedanlar Ateş Etmez’ adlı oyunu festival kapsamında sahneleyecek.
 
Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçılarının canlı olarak seslendireceği oyunda zaman zaman yağmur ve rüzgar efektleri de dahil edilerek okuma zenginleştirilecek.
 
 

Kurşun Askerin Utanca: Van Devlet Tiyatrosu
 
Festival programıyla ilgili detaylı bilgiye www.devtiyatro.gov.tr adresinden ulaşılabilmektedir.

 

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü 06050 Ulus/ANKARA
Telefon :(+90 312) 309 39 20 @: basin@devtiyatro.gov.tr
Telefon/Fax:(+90 312) 311 95 19 twitter.com/devtiyatro
Web: http://www.devtiyatro.gov.tr/ https://www.facebook.com/devlettiyatrolari

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir