‘’12. GECE’’ 3. ŞEHİR TİYATROLARI BULUŞMASI KAPSAMI’NDA ADANA SEYİRCİSİYLE BULUŞUYOR

0

Logo İst.Şehir Tiyatroları

‘’12. GECE’’
3. ŞEHİR TİYATROLARI BULUŞMASI KAPSAMI’NDA ADANA SEYİRCİSİYLE BULUŞUYOR

12. Gece (3)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ‘’12. Gece” adlı oyununu Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından düzenlenen 3. Şehir Tiyatroları Buluşması kapsamında seyircinin karşısına çıkıyor.

William Shakespeare‘inyazdığıZeynep Avcı’nın çevirisini yaptığı, Serdar Biliş’in yönettiği ‘’12. Gece’’ adlı oyun 17 Ekim 2016 Pazartesi günü Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda saat 20.00’da seyirci karşısına çıkacak.

Oyunun konusu;

Shakespeare'in en sevilen komedilerinden biri olan 12. Gece'de, ikiz kardeşler Viola ve Sebastian, bir gemi kazasından sonra, birbirlerini öldü sanıp ayrı düşerler. Viola, Illyria dükü Orsino'nun hizmetine girebilmek için erkek kılığına girer. Orsino adına güzel Olivia'ya kur yapmakla görevlendirilir. Olivia ise kardeşinin ölümünden sonra yastadır ve ayağına gelen herkesi geri çevirmektedir, ta ki simdi erkek kılığındaki Viola'ya asık olana dek. Bu sırada, Olivia'nın dayısı Tobi, tutucu hizmetkâr Malvolio'ya şamatalı bir oyun oynayarak, bu cümbüşlü kimlik yanılması ve karşılıksız aşk hikâyesini iyice kızıştırır. Oyunda, Mana Alkoy, Pınar Aygün, Seda Fettahoğlu, Senan Kara, Berk Samur, İsmet Şahin, Erkan Sever, Doğan Şirin, Levent Öktem, Özge Özder, Kubilay Penbeklioğlu, Eylül Soğukçay, Ersin Umulu, Tolga Yeter ve Bennu Yıldırımlar rol alıyor.

12. Gece (1)

İyi seyirler…
 

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI MÜDÜRLÜĞÜ
Harbiye Mh. Darülbedayi Cd. No.3 Şişli – İstanbul
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler – 0212 455 39 34 – 35

       
   

sehrintiyatrosu           /sehir_tiyatrosu

       
     
   

basin.yayin@ibb.gov.trwww.ibst.gov.tr

evetbenim4

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.