15.Uluslararası Bellapais İlkbahar Müzik Festivali Açılış Konseri

0

15. Uluslararası Bellapais İlkbahar Müzik Festivali Açılış KonseriOpening Concert of the 15th International Bellapais Spring Music Festival11 Nisan-April 2019 Perşembe-Thursday 20.30-Bellapais 12 Nisan-April 2019 Cuma-Friday 20.30-BellapaisKKTC Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası TRNC Presidential Symphony / Conductor: Josef SUILEN
Solist / Soloist: Emre YAVUZ, Piyano
Başkemancı / Leader: Nihat AĞDAÇ
Program / Programme
Sergei RACHMANINOFF Re minör 3. Piyano Konçertosu
-Sergei RACHMANINOFF Piano Concerto No.3 in D minor
20. Yüzyılın en önemli piyanist ve bestecilerinden, Rus Romantizminin son büyük temsilcisi Sergei RACHMANINOFF’un Oscar ödüllü SHINE filmine konu olan ve gösterime girdiği 1996 yılından itibaren kayıtları satış rekorları kıran, yorumu en zor piyano konçertoları arasında en başta gösterilen Re minör 3. PİYANO KONÇERTOSU festival farkı ile ülkemizde ilk kez bu konserde seslendirilecek.Rachmaninoff 3. Piyano Konçertosu prova öncesi Solist Piyanist Emre YavuzŞef: Josef SUILEN-Solist: Emre YavuzRACHMANINOFF; Romantik Müziğin Son Büyük Temsilcisi. O’ nun 1909 yılında yani tam 110 yıl önce bestelediği Baş Yapıtı Re minör 3. Piyano Konçertosu İlk Kez KKTC’ de BELLAPAİS’ in Büyüleyici Atmosferinde Yankılanacak. Büyük Virtüözite teknik ve müzikalite gerektiren bu zor ve bir o kadar da duygu yüklü yapıt güçlü yorumcu EMRE YAVUZ’ un parmaklarında, ünlü şef JOSEF SUILEN’ in yönetimindeki KKTC CSO’ nun enerjik eşliğinde hayat bulacak. Pek çok ünlü piyanistin kariyerinde ve hatta yaşamında dönüm noktası olan RACHMAMINOFF’ un RE MİNÖR 3. PİYANO KONÇERTOSU, 11 NİSAN PERŞEMBE 20.30′ da Festival Açılış Konseri’ nde BELLAPAİS MANASTIRI’ nda.
Doyamayanlar ve Kaçıranlar için Tekrarı: 12 NİSAN CUMA 20.30′ da yine BELLAPAİS MANASTIRI’ nda yer alacak.
Bilet satış noktaları: Deniz Plaza’lar, Bellapais Ticket Office, Dome Hotel, Bellapais Gardens, Kybele ve Konser Girişi.
Tickets are available in all Deniz Plaza shops, Bellapais Ticket Office, Dome Hotel, Bellapais Gardens, Kybele and also at the door on concert nights.
Online: www.biletfest.com
Bilgi için – Information:
0548 870 0593 – 0542 852 2385 – 0392 815 75 40Sayfa Düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
Kaynak: Halil Kalgay facebbok sayfası

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.