ŞEHİR TİYATROLARI DARBEYE HAYIR, DEMOKRASİYE EVET DEDİ

0

Logo İst.Şehir Tiyatroları

ŞEHİR TİYATROLARI DARBEYE HAYIR, DEMOKRASİYE EVET DEDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sanatçıları, çalışanlarıve sanatseverlerdemokrasimizi korumak, ona sahip çıkmak, birlik ve beraberlik duygularıyla vatanımız için kenetlenmek adına bugün saat 16.00’de Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi önünde toplandı.

İBB Şehir Tiyatroları (2) Demokrasi toplantısı

Açılış konuşmasında darbe’nin insanlık suçu olduğuna değinen Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur demokrasinin önemine değindi, ardından Şehir Tiyatroları Müdürü Salih Efiloğludarbe kelimesini lügatımızdan güzel Türkçemizden çıkarmak istiyoruz. Bütün dualarımız, çabalarımız, sanatımız demokrasi ve medeniyet üzerine olsun diyerek konuşmasını tamamladı.  Daha sonra mikrofona gelen Şehir TiyatrolarıEski Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu ise Dünya’nın en güzel ülkesinde yaşayan insanlarımızla bir arada nefes almak, görüşümüz ne olursa olsun dil, din, ırk ayrımı yapmadan ben, sen demeden biz olmanın ayrıcalığıyla 102 yıllık bu kurumun bir ferdi olarak onur duyuyorum. Gün barış ve kardeşlik günüdür. Kültür Daire BaşkanıAbdurrahman Şen ise konuşmasınaİstiklal Marşı’mızın milli şairiMehmet Akif Ersoy’dan ‘’Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım’’ alıntısıyla başladı veüzücü olan belkide bu mısraları birçok yerde söyleyen kandırılmış zavallılar bu millete zincir vurabileceklerini zannettiler. Bu milletin damarlarındaki asil kan’dan habersiz olduklarını gösterdiler, layık olduklarıyla karşılaştılar. Devamında inşallah hak ettikleriyle mukabele görecekler cezalarını çekecekler. Kapanış konuşmasındaŞehir Tiyatroları’nın usta sanatçısı Zihni Göktay hazırlanan ‘’MİNNETTARIZ’’ başlıklı bildiriyi okumasının ardından‘’Darbeye Hayır, Demokrasiye Evet’’ toplantısı sona erdi.

MİNNETTARIZ…

Olup bitene seyirci kalmak yerine,

Hayatları pahasına sokaklara inerek, tankların önüne birer demokrasi anıtı gibi dikilen,

Olup bitene seyirci kalmak yerine,

Geçmişten günümüze kazanılmış demokratik haklarını ve özgürlüklerini kaybetmemek için mücadele eden,

Olup bitene seyirci kalmak yerine,

Sokakları, caddeleri, meydanları, demokrasi şölenine çevirerek yüreklerimizi umutla dolduran,

Olup bitene seyirci kalmak yerine,

Memleket aşkıyla, birlik ve beraberlik ruhu içinde ortak düşmana karşı nasıl mücadele verileceğinin unutulmaz bir örneğini daha veren,tüm yurttaşlarımıza, tüm seyircilerimize minnettarız.

Darbe girişiminin başından itibaren, en küçük bir tereddüt göstermeden darbeye karşı yaptıkları açıklamalarla birer ümit ışığı olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakanımıza, Muhalefet Partilerimizin değerli Genel Başkanlarına, tüm Basın kuruluşlarına ve Sivil Toplum Kuruluşlarına teşekkürü bir borç biliriz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

 

Toplantı Videosu İçin :  https://drive.google.com/open?id=0Bx1_G4Kf-51cNGlkZ0pyNWNLUXc

HABER KAYNAK
İBB ŞEHİR TİYATROLARI BASIN BÜROSU
basinburosu@ibb.gov.tr

evetbenim4

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.