17. PAM Liselerarası Tiyatro Buluşması (14-25 Mayıs 2018)

17. PAM Liselerarası Tiyatro Buluşması, 14-25 Mayıs 2018 tarihleri arasında İstanbul’un alışveriş, eğlence ve kültür merkezi Profilo Alışveriş Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.
Profilo AVM’nin bir yaşam ve kültür merkezi olmak misyonundan yola çıkarak başlattığı ve her yıl İstanbul’daki liselerin katılımıyla gerçekleşen Tiyatro Buluşması’nın Ödül Töreni 25 Mayıs’ta yapılacak. Ödül Töreni öncesi NEV, birbirinden güzel şarkılarını Profilo AVM ziyaretçileri için seslendirecek.
Heyecanlarını, düşüncelerini, umutlarını sanat yoluyla aktaran lise çağındaki gençleri biraraya getiren ‘Liselerarası Tiyatro Buluşması’nın 17.si 14-25 Mayıs 2018 tarihleri arasında düzenleniyor. Profilo Alışveriş Merkezi’nin organizasyonunu ile gerçekleşen buluşma, tiyatro tutkunu gençlerin özgüvenlerini geliştirmeleri, kendilerini sanat yoluyla ifade etmeleri ve ürettiklerini tiyatro severlerle paylaşabilmeleri için bulunmaz bir fırsat yaratıyor.
Etkinliğin düzenleyicisi Profilo Alışveriş Merkezi (PAM), sanatla ilgili liseli gençler tarafından her yıl heyecanla beklenen buluşmanın sürdürülebilir olmasına öncelik veriyor. PAM, kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde, tiyatro tutkunu gençleri, hazırladıkları oyunlarla, yıl içinde birçok özel tiyatronun perde açtığı tiyatro salonlarına davet ediyor. Gençler, PAM’daki buluşma ile, kendilerini sanat yoluyla ifade edebilmenin yanı sıra performanslarını usta tiyatrocular ve akademisyenlerden oluşan jüri önünde sergileme imkanına da kavuşmuş oluyor.
Kurumsallaşan kimliğiyle PAM Liselerarası Tiyatro Buluşması, evrensel bir dil oluşturan, birleştirici ve ekip ruhunu besleyici unsurları yardımıyla bilinçli, özgüvenli, vizyon sahibi yeni bir nesil yetişmesine katkıda bulunuyor.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından da desteklenen buluşmada, liseli tiyatrocular, yerli ve yabancı seçkin tiyatro eserlerini amatör bir ruhla sergilerken, farklı kültürleri öğreniyor, gelecekle ilgili umutlarını pekiştiriyor, evrensel değerler taşıyan çağdaş bir insan olma yönündeki becerilerini arttırıyor.
PAM Liselerarası Tiyatro Buluşması’nda tüm gösterimler tiyatro severlerin katılımına açık ve ücretsiz sergileniyor.
İstanbul’un farklı bölgelerinden seçilerek buluşmada yer alan 25 okulun performansının çeşitli kategorilerde değerlendirildiği Ödül Töreni ise 25 Mayıs Cuma günü saat 20.00’de Profilo Alışveriş Merkezi’nde yapılacak. Ödül töreni öncesi saat 18.00’de başlayacak NEV konseri ile 17. PAM Tiyatro Buluşması’na katılan öğrenciler stres atarken, AVM ziyaretçileri de keyifli zaman geçirecekler. Türkiye’nin en sevilen sanatçılarından NEV, PROFİLO AVM’deki konseriyle unutulmayacak bir geceye imza atacak.
Tiyatro Buluşması’nda sergilenen komedi, dram, müzikal dallarındaki eserler, En İyi Oyun Ödülü, Övgüye Değer Oyun Ödülü, En İyi Kız Oyuncu Ödülü, Övgüye Değer Kız Oyuncu Ödülü, En İyi Erkek Oyuncu Ödülü, Övgüye Değer Erkek Oyuncu Ödülü, En İyi Dekor Ödülü, En İyi Kostüm Ödülü, Jüri Özel Ödülü, Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Ödülü, Profilo Alışveriş Merkezi Özel Ödülü kategorilerinde tiyatro dünyasının önde gelen akademisyen ve sanatçılarından oluşan jüri tarafından değerlendirilip ödüllendiriliyor.
17. PAM Liselerarası Tiyatro Buluşması Jüri Üyeleri;
Uğur Demirpehlivan (Oyuncu)
Hilmi Zafer Şahin (İBBŞT-Dramaturg)
Doç.Dr. Önder Paker (İstanbul Gelişim Üniversitesi)
Bahar Filiz Ekinci (Yazar)
Oya Doğan (Gazeteci-Yazar)
Aylin Kabasakal (Oyuncu)
Özgür Kaymak (İBBŞT-Oyuncu)
Ali Alper Türkan (Oyuncu)
Muharrem Bayrak (Oyuncu)
Ömer Fırat Köker (Oyuncu)
Hayrullah Kozak (Oyuncu)
Tolga Kayrak (Oyuncu)
Cevahir Turan (Oyuncu)
Birnil Sarıkaş (Oyuncu)
Arya Bayrak (Opera Sanatçısı)
Şakir Demirpehlivan (Genel Sanat Yönetmeni)
Etkinlik ile detaylar için:
www.pam.com.tr
facebook.com/profilo avm
instagram.com/profilo avm
#pamtiyatrofest
Çiğdem ESER
Kültür Merkezi Ve Etkinlik Yetkilisi
Profilo Alışveriş Merkezi
Cemal Sahir Cad. No:33
Mecidiyeköy / İST
P: 0(212) 216 44 00
F: 0(212) 216 44 10
cigdemeser@pam.com.tr
facebook.com/ProfiloAVM
www.pam.com.tr
Vuslat Uğurlu 
Medialand Halkla İlişkiler & Basın

Tel: 0212 275 49 49

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir