2.Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri Adayları

 

2.Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri Adayları 2012 Ocak ayına ertelenmiştir
Haber Kaynak: İleti Haber/ Özlem Özakova 19.09.2011

 

 

2.Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri Adayları
Eylül ayı başında açıklanıyor

Gerek sahnelerimizde, gerekse beyaz perdemizde unutulmaz izler bırakan, tarihimizin en sevilen oyuncularından Sadri Alışık (1925–1995) anısına bu yıl ikincisi düzenlenen “Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri”nin adayları Eylül başında açıklanacak.

Ankara’da sahnelenen ve Anadolu’nun dört bir köşesinden Ankara’ya gelerek perde açan tiyatro topluluklarında emek veren sanatçıları yüreklendirmeyi ve ödüllendirmeyi amaçlayan, Öğretim Görevlisi-Eleştirmen Gülşen Karakadıoğlu Başkanlığında, Öğretim Görevlisi, Oyuncu Gülgün Kutlu, Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selda Öndül, Öğretim Üyesi-Eleştirmen Doç. Dr. Filiz Elmas, Öğretim Görevlisi-Eleştirmen Dr. Türel Ezici, Öğretim Üyesi-Eleştirmen Prof. Dr. Deniz Bozer, Yönetmen-Oyuncu Mehmet Ege, Yazar-Oyuncu Çetin Öner, Öğretim Görevlisi-Yönetmen Akif Yeşilkaya oluşan seçici kurul, bu yılın adaylarını ve özel ödülleri Eylül başında açıklayacak.
 

 

Üstün Akmen; 1.Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri Töreni'nde
(Fotoğraf: Cihat Doğan/ evetbenim.com arşivi)

Bu yıl 16. si düzenlenen “Sadri Alışık Tiyatro Oyuncu Ödülleri”nin İstanbul jürisinin başkanı olan ve ödüllerin Ankara ayağıyla eşgüdümü sağlayan Üstün Akmen, seçici kurulun “Bu ödüllerle, Anadolu tiyatrolarını da ödüllendirmek, dolayısıyla ödül mekanizmasını İstanbul’un tekelinden kurtarmak adına bir ilk Türkiye’de ikinci kez gerçekleşiyor,” dedi.
 

 

1.Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri Töreni
(Fotoğraf: Cihat Doğan/ evetbenim.com arşivi)

 

2. SADRİ ALIŞIK ANADOLU TİYATRO OYUNCU ÖDÜLLERİ Bu yıl 27 Eylül akşamı Şinasi Sahnesi’nde yapılacak törende sahiplerini bulacak ve gece TRT Türk’ten canlı yayınlanacaktır.

 
 

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
tenise@evetbenim.com  
Fotoğraflar: Cihat Doğan
biziz.biz@hotmail.com  
Haber Kaynak: İleti Haber/ Özlem Özakova
1.Levent Mahallesi.Şakayıklı Sokak.no:8 Levent /Beşiktaş
0 212 278 03 07

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir