25. İzmir Avrupa Caz Festivali’ni Türk Cazının Efsane İsmi Açtı

0

25. İzmir Avrupa Caz Festivali’ni Türk Cazının Efsane İsmi Açtı
Emin Fındıkoğlu +12’den unutulmaz konser
25. İzmir Avrupa Caz Festivali’ni Türk Cazının Efsane İsmi Açtıİzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV) İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ve İstanbul Avusturya Kültür Ofisi, Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu, Polonya Cumhuriyeti İzmir Fahri Konsolosluğu, Goethe Enstitüsü İzmir, İstanbul Dimitrie Cantemir Romen Kültür Merkezi, İzmir Fransız Kültür Merkezi, İsviçre İzmir Fahri Konsolosluğu, İspanya ve Estonya Büyükelçilikleri ile İzmir İtalya Konsolosluğu işbirliğiyle düzenlediği 25. İzmir Avrupa Caz Festivali Emin Fındıkoğlu +12’nin unutulmaz konseri ile başladı. 
Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde Caz Afiş Yarışması ve Almanya’da Caz Fotoğraf sergilerinin açılışı ve kokteylin ardından başlayan törende, festival ortaklarına ve İzmir Büyükşehir Belediyesine teşekkür plaketlerin İKSEV Yönetim Kurulu Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper sundu. Ardından afiş yarışmasında derece ve sergileme alan genç grafikerlere katılım belgeleri verildi.
Ümit Tunçağ’ın 25 yıl önceki ilk festivalin anılarıyla süslediği keyifli ve esprili sunumun ardından sahneye bir caz efsanesi, gelmiş geçmiş en iyi caz piyanistlerinden biri Emin Fındıkoğlu, +12 adını verdiği, aslında 15 kişilik orkestrası ile geldi.
Barış Doğukan Yazıcı, İmer Demirer, Tolga Bilgin, (trompet),Işık Üstündağ, Hüseyin Çakır, Ebru Kenington(trombon),Çağdaş Oruç, Duru Tuna, Barış Ertürk, Meriç Demirkol (saksafon), Volkan Topakoğlu (bas), Ekin Cengizkan (davul) ve
vokaller Meltem Ünal ile Zeynep Kuyumcu’dan oluşan Orkestrası ile Emin Fındıkoğlu, dinleyenlerine olağanüstü bir caz gecesi yaşattı.
25.İzmir Avrupa Caz Festivali’nde, 5 Mart 2018 Pazartesi gecesi saat 20.00’de AASSM Küçük Salonda Avusturya Kültür Ofisi işbirliği ile First Gig Never Happened konseri yapılacak. 
Saygıyla duyurulur.
İKSEV Basın Danışmanlığı

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
İleti haber: İKSEV Basın Bülteni/ Onur Acımaz

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.