28. Çocuk Şenliği Sona Erdi

28. Çocuk Şenliği Sona Erdi
 

İBBŞT Çocuk Tiyatrosu’nun, bu yıl 21 farklı tiyatro topluluğunun katılımıyla gerçekleştirdiği 28. Çocuk Şenliği’nde, çocuklar 31 farklı oyunu ücretsiz olarak izledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Çocuk Tiyatrosu bu yıl “İstanbul Masal” başlığıyla hazırladığı 23 Nisan Çocuk Şenliği’nde, İBB Şehir Tiyatroları ve konuk tiyatro topluluklarının oyun gösterimlerinin yanı sıra; 21 atölye, 17 söyleşi, geziler, masal okumaları, dinletiler ve gösterilerle sahnelerinde çocukları ağırladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın geleneksel hale getirdiği ve bu yıl 23-30 Nisan 2012 tarihleri arasında gerçekleşen 28. Çocuk Şenliği’nde; ebeveynlere yönelik söyleşiler, kukladan resme, müzikten heykele sanatın farklı disiplinleriyle çocukları bir araya getiren atölyeler, masal okumaları, mim ve kukla gösterileri, mini konserler, İstanbul’un tarihi mekânlarına geziler yapıldı.
Sosyal sorumluluk kampanyalarına destek veren katılımcılarla birlikte, Cebeci Hayvan Barınağı’na yapılan gezi ile mama yardımı da yapılan şenlikte,  bu yıl 77. yaşını kutlayan İBB Şehir Tiyatroları Çocuk Tiyatrosu’nun oyun fotoğraflarından oluşan bir sergi de yer aldı.

Kâğıthane Sadabad Sahnesi, Kâğıthane Küçük Kemal Çocuk Tiyatrosu Sahnesi, Gaziosmanpaşa Ferih Egemen Çocuk Tiyatrosu Sahnesi, Fatih Reşat Nuri Sahnesi, Kadıköy Haldun Taner Sahnesi, Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi ve Ümraniye Sahnesi’nde gerçekleştirilen şenliğin kapanışında, şenlik kapsamında toplanan plastik kapaklarla, iki tekerlekli sandalye engelli çocuklara ulaştırıldı.
 
 

__________________________________________________________
 
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI
Genel Sanat Yönetmenliği – 0212 455 39 00
Basın Halkla İlişkiler – 0212 219 10 78 / Faks: 0212 225 92 76
e-mail: basin.yayin@ibb.gov.tr web: www.ibst.gov.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir