KARMANÇORMAN: İSTANBUL KUMPANYASI

İSTANBUL KUMPANYASI

“KARMANÇORMAN”
2 PERDE KOMEDİ

 
“Claude Magnier’in Oscar adlı oyunundan”
 
Uyarlayan-Yöneten      :Tarık Şerbetçioğlu
Oynayanlar                    : Ömer Gecü-Baran Erdoğan-Hazal Kalfa-Gizem İnceoğlu-Güliz Portakaloğlu-Tuncay Vicnelioğlu-Damla Akbaş-İpek Sindelışık-Ali Yiğit San-Gökhan Alkan

 

“Mümtaz İşbilir son derece varlıklı bir işadamıdır. Birgün sabahın köründe yanında çalışan Fethi Güven maaşına zam istemek için gelir çünkü zengin bir kızı babasından isteyecektir. “Şu an kazandığım para evleneceğim kızı mutlu etmeye yetmez” der. Oysa istediği kız Mümtaz beyin kızıdır ve….. “

TARIK ŞERBETÇİOĞLU

Balıkesir Edremit'te doğdu.

1987 yılında Paldır Kültür Tiyatrosu'nun oluşumunda yer alarak, tiyatro yaşamına başladı. Güzellikler Evi Oyuncuları, Theatrama, Ağustos Kültür Merkezi adlı topluluklarda çalışmalar yaptı.
1995 sezonunda Şehir Tiyatrolarına katıldı. Halen bu kurumda kadrolu sanatçı olarak çalışmaktadır.
Pek çok eğitim kurumunda eğitimci olarak çalıştı. Kadıköy Belediyesi Koşuyolu Mahalle Evinde Gönüllü olarak Tiyatro Eğitmenliği ve yöneticilik yapmaktadır.

Televizyonda; Zamanda Yolculuk, Fırıldak Nuri, Şengül Konağı, Karar Sizin, Yüzleşme, Evdeki Yabancı, Tatlı Hayat, Dadı, Mühürlü Güller, Yadigar, Kurtlar Vadisi, Kadın İsterse, Sıla, Geç Gelen Bahar, Kız Takımı, Sonbahar, Yamak Ahmet gibi pek çok dizide rol aldı.

Cumhuriyet, Son Osmanlı Yandım Ali, Gişe Memuru adlı sinema filmlerinde ve çeşitli reklam filmlerinde oynadı. Seslendirme yaptı.

Şehir Tiyatrolarında; “Bir”, “Diğerlerinin Adı Ali”, “Ne Hepsi Ne Hiçbiri”, “Hürrem Sultan”, “Mankurt”, “Othello”, “İsli Sisli Pis Puslu”,” Hadi Mars’a gidelim”, “3.Rıchard”, “Yaprak Dökümü”, “Kiralık Konak”, “Bağdat Hatun” “Çılgın Dünya”, “Trafik Canavarını Gördünüz mü?””Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe” “Balıkesir Muhasebecisi” “İstanbul Hatırası” “Toros Canavarı” adlı oyunlarda , Şehir Tiyatroları dışında ise “Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası”, “Utanç Duvarı”, ”Laura”, “Evrensel Aracı Para”, “Uygarlık Çöplüğü”, “Kuyu ve Terzi Makası”, “Numan.net”, “Adı Maksut” adlı oyunlarda görev aldı.

Ağustos Kültür Merkezinde; “Kuyu ve Terzi Makası”, “Numan nokta net”, “Adı Maksut”, “Scapen’in Dolapları”, “Mutluluk Çiçeği (Ç:O)”,

Müjdat Gezen Tiyatrosunda; “Lades ya da Aile Ocağı”, “Korku ve Sefalet”, “Aşk, ihanet ,yalnızlık vs.”,
Şehir Tiyatrolarında; “Beni Dünya Kadar Sev ”, “İstanbul Hatırası” ve “Toros Canavarı” adlı oyunları yönetti.
Çılgın Dünya adlı oyundaki Tomas rolü ile 2007 yılında Afife Jale Ödüllerinde Komedi Müzikal Yardımcı Oyuncu dalında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu adayı oldu.

Yaprak Dökümü adlı oyundaki Muzaffer rolü ile 2007 yılı Altın Lale En iyi Yardımcı oyuncu ödülünü aldı.
İstanbul Hatırası oyunu ile Tiyatro Tiyatro dergisi 2011 En iyi Oyun yazarı ödülüne aday oldu. Mutluluk Çiçeği (Ç.O), İstanbul Hatırası adlı oyunları yazdı.
Tiyatro Sanatçısı Binnur Şerbetçioğlu ile evlidir.

     

İSTANBUL
KUMPANYASI

Tarık ŞERBETÇİOĞLU
Binnur ŞERBETÇİOĞLU

OFİS ADRES: Barbaros Mahallesi Bekir Sıtkı Sezgin Sokak Özlem Sitesi C Blok No:45
Koşuyolu / İSTANBUL
OFİS TELEFON: 0216 474 73 76
 

Haber kaynak: hazal kalfa hazalkalfa@gmail.com
Haber düzenleme: Tevfik Yalçın
evetbenim
evetbenim@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir