32.Uluslararası İzmir Festivali, Oberon Trio Konseri ile sona erdi

0

OBERON TRİO KONSERİ
07.07.2018 Cumartesi, saat:21:00
Çeşme Kalesi/İZMİR
32. ULUSLARARASI İZMİR FESTİVALİ FİNALİ ÇEŞME KALESİ’NDE YAPTI.
“KAPANIŞA OBERON TRIO İMZASI”
İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV) düzenlediği 32. Uluslararası İzmir Festivali, Çeşme Kalesi’nde yapılan Oberon Trio Konseri ile sona erdi.

İzmir Goethe Enstitüsü işbirliği ile gerçekleşen konserde Henja Semmler (keman), Antoaneta Emanuilova (viyolonsel) ve Jonathan Aner’den (piyano) oluşan Oberon Trio, Joseph Haydn’ın La minör Hob. XV:23 Trio’sunu, Ludwig van Beethoven’ın sol majör “Ich bin der Schneider Kakadu” Varyasyonunu, Toshio Hosokawa’nın Trio’sunu ve Robert Schumann’ın Fa majör op.80 Trio’sunu seslendirdi.

Eleştirmenlerin “Büyüleyici olgunluğunu ve stil hâkimiyetini kanıtlayan muazzam yorumlama yeteneklerine sahip topluluk” şeklinde övdüğü Oberon Trio, olağanüstü uyumları, sahne hâkimiyetleri ve izleyicileri ile kurdukları samimi diyalogla gönülleri fethetti.

Büyüleyici teknik becerileri, olağanüstü enerjileri ve sevilen eserlere getirdikleri ustalıklı yorumla her türlü övgüyü hakettiklerini kanıtlayan kemancı Henja Semmler, çellist Antoaneta Emanuilova ve piyanist Jonathan Aner’den, 32. Uluslararsı İzmir Festivali’ne yakışan bir kapanışa imza atarken arkalarında yeni bir hayran kitlesi bıraktı.
Saygıyla duyurulur.
İKSEV Basın Danışmanlığı


İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın(İKSEV) düzenlediği 32. Uluslararası İzmir Festivali, 7 Temmuz 2018 Cumartesi günü saat 21.00’de Çeşme Kalesi’nde İzmir Goethe Enstitüsü işbirliği ile yapılacak Oberon Trio Konseri ile sona erecek.
Eleştirmenlerin “Büyüleyici olgunluğunu ve stil hâkimiyetini kanıtlayan muazzam yorumlama yeteneklerine sahip topluluk” şeklinde övdüğü Oberon Trio, Henja Semmler (keman), Antoaneta Emanuilova (viyolonsel) ve Jonathan Aner’den (piyano) oluşuyor. Oda müziğinin bilinen başyapıtlarının yanı sıra daha az bilinen kompozisyonlarını da ustalıkla seslendiren Oberon Trio, bu özellikleriyle tanınmış konser salonlarının ve prestijli festivallerin aranan grupları arasında yer alıyor.
Das Orchester dergisinin, “Burada gördüğümüz, ciddi dikkate değer bir topluluk: [üç müzisyen] büyüleyici teknik virtüözlük, müzikal enerji ve eksiksiz bir oda müziği koordinasyonu sergiliyor.” şeklinde yorum yaptığı oda müziğinin bu göz alıcı Üçlüsü, Festival’in kapanış konserinde Haydn, Beethoven, Hosokawa ve Schumann’ın eserlerini seslendirecek.
32. Uluslararası İzmir Festivali’ne sihirli, olgun ve samimi bir soluk getirecek Oberon Trio’nun biletleri Biletix’ten alınabilir.
Konseri izlemek isteyenler için İzmir Büyükşehir Belediyesi 7 Temmuz 2018 Cumartesi günü saat 18.00 – 18.30 arasında DEÜ. Sabancı Kültür Merkezi önünden (kara tarafı) ücretsiz servis kaldıracak.
Saygıyla duyurulur.
İKSEV Basın Danışmanlığı

Sayfa Düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
İleti Haber: İKSEV Basın Danışmanlığı

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.