4.Klasik Müzik Müzik Festivali AFO Konseri (4 Ocak 2020)

0

Adıyaman Filarmoni Orkestrası AFO
04 Ocak 2020 İstanbul Konseri4.Klasik Müzik Festivali’nde şef Özgür Oğuz yönetiminde, solist olarak Coşkun Coşkundeniz’in katılımıyla Adıyaman Filarmoni orkestrası İstanbul’da sanatseverlerle buluşuyor.
Program
Divertimento in D Major K.136 Wolfgang Amadeus Mozart
Eine Kleine Nachtmusik G Major K.525 Wolfgang Amadeus Mozart
Viola Concerto in G Major Georg Philipp Telemann
Şef Özgür Oğuz
Solist
Coşkun Coşkundeniz
Kemanlar
Javid Asadov
Ozan Bıkım
Ebru Taşkın
Ekin Güldoğan
Gizem Başak Tatlıcı
Doğu Kaptaner
Başak Atasoy
Cenk Atasoy
Viyola
Coşkun Coşkundeniz
Çağatay Şahin
Viyolonsel
Serkan Kondu
İdil Ural
Jülide Alpergin
Fagot
Merve Kuşoğlu
Ümid MusayevÖZGÜR OĞUZ(Eğitimci-Orkestra Şefi-Sanat Yönetmeni)
Eğitimci,Orkestra Şefi ve Sanat yönetmeni kimliğini birlikte sürdürmekte olan sanatçı Mersin’de doğdu,Müzik öğrenimine 1994 yılında Mersin Devlet Opera ve Balesi’nde başladı.Aynı yıllar İçel Musıki Derneği’nde Süleyman Güngör veMazhar Everest’den Türk Müziği,Prof.Eduard Zuckmayer’in öğrencisi Özcan Seyhan’dan Keman ve Armoni,1998 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Müzik Eğitimi bölümüne girerek Prof.Nazım Bağırov ile Armoni-Piyano,Prof.Sabri Yener ile Türk Halk Müziği Nazariyatı,Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası daimi şefi Orhan Şallıel ile ileri orkestra yönetimi üzerine ustalık çalışmaları yaptı.
2012 yılında Adıyaman Filarmoni Orkestrası Afo’yu kurdu ve kurucu şefliğini üstlendi Devlet Tiyatrolarının düzenli olarak şehre gelmesini sağladı çok sayıda toplum yararı çalışmanın başlamasına öncülük etti.Yurt içi-yurt dışı konser ve konuşmacı olarak davet alarak Güneydoğu’da yapılan bu çalışmaları ve ülkemizi temsil etmektedir.Çok sayıda akademik sempozyum ve kongrede müzik ve Adıyaman Filarmoni Orkestrası üzerine hazırladığı bildiri yayınlanmıştır.
Halen Adıyaman Filarmoni Orkestrası AFO’nun şefliğini ve Adıyaman Uluslararası Müzik Festivali Sanat Yönetmenliğini sürdürmektedir.
Repertuvarındaki Eserler
Eine Kline Nachtmusıc Mozart
Serenade Edward Elgar
Divertimento K136 in D Mozart
Piyano Concerto no 12 A K.414 Mozart
Viyoloncell Concerto in a Antino Vivaldi
Concerto D Telamann
Sonat F Cherubini
Divertimento E Antoni Vivaldi
Horn Concerto in Eb M K495 Mozart
Violin,Piyano Concerto Mendelsshon
Horn Concerto no 2 in D Haydn
Viola Concerto G Telemann
Viola Concerto g HummelCoşkun COŞKUNDENİZ – Viyola
Lüleburgaz doğumlu olan Coşkundeniz, ilk müzik derslerini 10 yaşında Salim Çelikkol’dan aldı. Orta ve Lise öğrenimini Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Prof. Tofik Aslanov’un öğrencisi olarak bitirdi. Lisans eğitimi için Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarına geçiş yaparak Prof. Betil Başeğmezler’in öğrencisi oldu. Lisans eğitimini 3 yılda tamamlayarak Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü Birincisi olarak İhsan Doğramacı Üstün Başarı Ödülü’nü ve Okul Birincisi olarak H. Ü. Öğrenci Başarı Ödülü’nü alarak mezun oldu. Yüksek Lisans Eğitimine Almanya’nın Dresden şehrinde ki ‘Carl Maria von Weber ‘ Müzik Yüksekokulunda Çek viyolist Prof. Vladimir Bukac ile devam etti.Bu süre içerisinde orkestra üyesi olarak Dresden, Köln, Frankfurt, İtalya ve Polonya’da konserler verdi.Almanya’nın DAAD bursunu kazandı. Europera Gençlik Orkestrası’nda solist olarak Almanya’da ve Polonya’da konserler verdi.Köln WDR Senfoni Orkestrası’nın stajyerlik sınavını kazanarak Eylül 2007’den
itibaren staj yaptı. Symyon Bhyckov yönetimindeki orkestra ile orkestra üyesi olarak Köln, Budapeşte, Linz, Viyana, Prag, Talin, Riga, Vilnius, Verona, Modena, Pisa, Atina, Zagrep, Lubliyana, Mannheim, Münih ve Paris’te konserler verdi. 2008 yılında mezuniyet sınav ve konserlerini başarılı bir şekilde vererek sanatta yeterlik derecesiyle mezun oldu. Daha sonra Neue Elbland Filarmoni (Riesa), Thüringer Senfoni Orkestrası Saafeld-Rudolstadt, Leipzig Filarmoni Orkestralarında görev aldı. Leipzig Filarmoni Orkestrası ile Ocak 2009’da yapılan Hindistan turnesinde Hindistan’ın Hayderabad, Hampi, Bangalore, Chennai, Mumbai, Pune, Kochin ve Trivandrum şehirlerinde konserler verdi.
2011 yılından itibaren Camerata Saygun Oda Orkestrasının Viyola grup şefidir. Camerata Saygun Topluluğu ile İstanbul Kültür Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, Süreyya Operası, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Avusturya Kültür Ofisi, Rusya Saint Petersburg Rimsky Korsakov Konservatuvarındaki konserlerde çaldı.Aynı zamanda Tekfen Filarmoni ve İstanbul Devlet Senfoni Orkestrasında Misafir Sanatçı olarak çalmaktadır.2013 yılından itibaren Trakya Oda Orkestrası viyola grup şefidir. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarında Viyola Öğretmenliği görevine Doktor Öğretim Üyesi olarak devam etmektedir.Küçük sınıfların viyola repertuarında çalınabilecek konçerto eksikliğini azaltmak için Oscar Rieding op35 keman konçertosunu viyolaya uyarlamıştır.2016 yılında İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesinde Pedagojik Formasyon Eğitimi aldı. İstanbul Devlet Senfoni Orkestrasının Çin Halk Cumhuriyeti Turnesine katılarak Çin’in Fuzhou, Jinan, Harbin, Mudanjiang, Yichang, Yangzhou, Shangai ve Quanzhou şehirlerinde konserler verdi.Sayfa Düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
Haber İçerik: Özgür Oğuz

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.