51 KAREDE MUSTAFA KEMAL FOTOĞRAF SERGİSİ

0

CUMHURİYET KOROSU DÜZENLEME KURULU’NDAN
“51 KAREDE MUSTAFA KEMAL”
FOTOĞRAF SERGİSİ
19 – 23 Eylül 2010
Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi A Salonu

    19 Eylül 2010 Pazar günü saat 18:00’de Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi A Salonu’nda düzenlenen tören/kokteyl ile açılacak olan sergi 23 Eylül 2010 tarihine kadar aynı salonda görülebilecek.

    Fahri Özdemir’in özel koleksiyonundan 51 Kare fotoğrafdan oluşan sergide “Ata”mızın daha önce yayınlanmamış fotoğrafları da yer alıyor.

    Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, en büyük kültür devrimcisi, önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “kültür”le ilgili görüşlerinden hareketle, TOBAV’ın öncülüğünde ALEGRIA KOROSU, KAVAKLIDEREM DERNEĞİ, MÜZED ve SEVDA CENAP AND MÜZİK VAKFI’nın katılımıyla oluşan “Cumhuriyet Korosu Düzenleme Kurulu”; “Cumhuriyetin Temeli Kültürdür” korolar konserinin ilkini Cumhuriyetimizin 85. yılı nedeniyle ilki 26 Ekim 2008 tarihinde Anıtparkta gerçekleştirdi. Cumhuriyetimizin 86. yılı nedeniyle 25 Ekim 2009 tarihinde ikincisi gerçekleştirilen konserin üçüncüsü, Cumhuriyetimizin 87. yılı nedeniyle 24 Ekim 2010 Pazar günü saat 12:00’de Anıtpark’ta gerçekleştirilecektir.

Şef İbrahim Yazıcı ‘nın yönettiği koromuza, bu konserlerde yine gönüllü olarak bir araya gelen 60 (altmış) kişilik özel bir bando eşlik etti. Edecek.
Seyircisi olmayan -tüm katılımcıların koromuza dahil olduğu- söz konusu konserler, gerek Cumhuriyet heyecanını düzeyli bir etkinlikle yaşatma, katılımı gerçekleştirenler açısından da önemli bir projenin içinde yer alma duygusuyla son derece kaliteli ve üst düzeyde bir olgunluk içersinde gerçekleşmiştir. Bu konserler ile; Anayasamızda işaret edilen Türkiye Cumhuriyeti tanımı; "Laik; Demokratik bir sosyal hukuk devleti" olma ilkesini; Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinin "KÜLTÜR" olduğunu hatırlatmak; ülkemizde bireyin standartlarının geliştirilmesi; sanatın yaşama biçimi olması özlemi doğrultusunda, "KÜLTÜR" oluşturulması niyet ve dileğimizi, SANATSAL bir buluşma ile duyurduk. Duyuracağız.

Cumhuriyet çocuklarını sergimize ve konserimize bekliyoruz.

Atila GÜRÇAY
Basın Danışmanı
Yönetim Kurulu Üyesi

Haber: İleti Haber; Tolga Savaşçı
tolgasavasci@yahoo.com
Haber Düzenleme: Tevfik Yalçın evetbenim

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

ÖZGEÇMİŞ 1946 yılında doğdu. Altı çocuklu bir demiryolcu ailesinin en büyük oğludur. 1966 yılında Bandırma Şehit Mehmet Gönenç Lisesi Edebiyat Bölümünü bitirdi. 1966 yılı birinci dönem Lise Başkanlığı yaptı. 1965 yılında Lise Marşını yazdı. Edebiyat öğretmeni Esin Kocabay ve resim öğretmeni Ferahat Baydar ile zaman içinde çalışmalarını devam ettirdi. Sanatçı, 1968 yılında Yapı Kredi Bankası nda bankacılık yaşantısına başladı. 1973 yılında Ege Üniversitesi İ.T.B. Fakültesini bitirdi. 1973-76 yılları arasında sendikacı olarak çalıştı. Bir dönem Bank-sen Genel Eğitim Sekreterliği görevini profesyonel olarak sürdürdü. 1978 yılında Tenise Berberoğlu ile evlendi. Kızları; Kamucan; 1979 da, Zeyneb 1980 yılında dünyaya geldi. 1990 yılında kendi isteğiyle emekli oldu ve sanat çalışmalarına ağırlık verdi. 1993 yılında sanatçı, tiyatro adamı Oben Güneyin şiirlerini derledi. Sanatçı çalışmalarını İstanbulda sürdürmektedir. MESAM Türkiye Musiki Eserleri Sahipleri Meslek Birliği üyesidir. Sanatçının eserleri Fransa ve Türkiye de özel koleksiyonlarda bulunmaktadır. Tevfik Yalçın 1992 yılında Gol Şov Yarışma Futbol adlı bir tv yarışma programı yapmıştır. (T.C. Kadıköy 1. Noteri 01 Aralık 1992 No: 88456 olarak tasdiklidir.) Otobankızı şiiri; Mayıs 2007 de çıkan pop-rock sanatçısı KIRAÇın Benim Yolum albümünde 7. sırada Zarife adıyla yer almıştır. Beste: G.Barış Bölükbaşı, YAKIMA G.Barış Bölükbaşı Bestesi, Albüm: Mutlu Sonda Kararlıyım 2014 SANAT ÇALIŞMALARI Yakınma Şiirler (Dosya) GÜNDEDÜN İstanbul Oyunlarına Mektuplar (Tiyatro Eleştirileri-dosya) Kim Çözecek Tiyatro Oyunu (Dosya) Karıncalar Anayasası (Dosya) 1999 Güneş Tutulmasının Renkler Üzerine Etkisi Deneyi (Gökhöyük- Amasya) 1999 Bankacı Sanatçılar Karma Sergi 1999 Buluşma Noktası Çorum Karma Sergisi, Devlet Güzel Sanatlar Galerisi 2000 Aşağı İstasyon Çocukları Bandırma Karma Sergi, Bandırma Belediyesi Kültür Merkezi 2000 Buluşma Noktası Bandırma Karma Sergi 2005 www.evetbenim.com sanat sitesinin (sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak için) kuruluşu 2008 20 Ağustos - 7 Eylül: Karma Sergi; Sanalın Gerçeği Gerçeğin Sanalı, Barış Manço Kültür Merkezi İstanbul

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.