Akademi İksev: Nitelikli Müzik ve Dans Eğitimi Ustalık Sınıfları


http://www.iksev.org/tr

AKADEMİ İKSEV’DE MEHMET BALKAN İLE KOREOGRAFİ USTALIK SINIFI
05.05.2014 – 06.05.2014 – 07.05.2014 – 07.05.2014

 
 
İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV) nitelikli müzik ve dans eğitimi verdiği oluşumu Akademi İKSEV Ustalık Sınıfları dünyaca ünlü Türk koreograf ve balet Mehmet Balkan’ın Koreografi Ustalık Sınıfı ile devam ediyor. Genç dansçılar, Mehmet Balkan ile 5.6.7 ve 8 Mayıs 2014 tarihlerinde ustalık sınıfının yanı sıra, “Repetitörlükte öne çıkan unsurlar” ve “Koreografi üzerine deneysel çalışmalar” konu başlıkları ile çalışacak.
Daha kariyerinin ilk yıllarında yeteneği ile hızla yükselen Mehmet Balkan, çok kısa sürede Avrupa’nın yanı sıra tüm dünya bale ve dans çevrelerinde beğenilen bir isim olmuştur. Ankara Devlet Konservatuarı’nın Bale Bölümü’nden üstün bir dereceyle mezun olan Balkan, yeteneğini fark eden Dame Ninette de Valois aracılığıyla  eğitimine Londra Kraliyet Balesi’nde devam etmiştir. Ardından Bolşoy Devlet Tiyatrosu’ndan burs kazanan Balkan, Rus tekniğinde de uzmanlaşmıştır. Münih Devlet Opera ve Bale Tiyatrosu’nda konuk baş dansçı,  Hannover Devlet Opera Tiyatrosu’nda, Portekiz Ulusal Balesi’nde ve Türkiye Devlet Opera ve Bale Tiyatroları’nda sanat yönetmenliği ve Baş Koreograf görevlerini üstlenmiştir. 2008 yılından bu yana Türkiye’de bulunan toplam 6 Ulusal Bale Tiyatrosunun tamamında Baş Koreograf ve Sanat Danışmanı olarak hizmet vermeye devam etmektedir.
Son başvuru tarihi 2 Mayıs 2014 olan Mehmet Balkan ile Koreografi Ustalık Sınıfı için detaylı bilgi: Özlem Kâhya – (232) 482 00 90 / 106 – ozlemkahya@iksev.org ’dan alınabilir.


Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
tenise@evetbenim.com
Bilgi: İleti Haber/ http://www.iksev.org/tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir