Arsu Sahne, Bahar Konserlerine Burak Çebi ile devam ediyor

Burak Çebi Piyano Resitali ve Söyleşi
02.05.2015 Cumartesi, saat: 18:00
Resital: 18:00
Söyleşi: 19:00

Arsu Sahne/ Fenerbahçe-Kadıköy

Arsu Sahne, Bahar Konserleri serisine 2 Mayıs akşamı piyanist Burak Çebi ile devam ediyor.
Almanya'da eğitim gören genç kuşak Türk piyanistlerinden Burak Çebi, Hochschule für Musik Nürnberg'den ustalık sınıfı diploması ile mezun oldu. Nürnberg'deki eğitimi sırasında Ingeborg Schmidt-Noll'un öğrencisi olan piyanist Burak Çebi; Abdel Rahman El-Bacha, Werner Bärtschi, Filippo Gamba, Bernd Glemser, Jura Margulis'ın masterclasslarına katıldı. Halen çalışmalarına devlet sanatçısı piyanist Hüseyin Sermet ile devam ediyor.
 
Burak Çebi 2013 yılında İstanbul'da düzenlenen ve ödül töreni TRT Tarafından canlı yayınlanan "Orkestra Sion" Uluslararası Piyano Yarışması'nda aldığı birincilik ödülünün yanı sıra Münih Steinway-Haus'ta düzenlenen Uluslararası Piyano Yarışması'nda özel ödül (2008), Nürnberg Mozart Yarışması'nda 3.'lük ödülü (2011) ve Sparda Bankası'nın Nürnberg Yüksek Müzik Okulu Öğrencilerine verdiği "Yılın Solisti" ödülüne (2007) ve DAAD ile Richard Wagner Derneği'nin burslarına layık görülmüş genç kuşak piyanistlerdendir.
 
2002 yılında ilk solo resitalini veren piyanist Burak Çebi, 2007 yılında İbrahim Yazıcı yönetimindeki İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile ilk orkestralı konserini gerçekleştirdi. Bugüne kadar Freiburg Piyano Akademisi 2011, Berlin Geza-Anda Piyano Günleri 2011, Heidelberg İlkbahar Festivali 2010, Schaffhausen Uluslararası Oda Müziği Günleri 2008, Tegernsee "Chance 2009" Piyano Festivali, Friedberg Yaz Festivali 2013-2014 gibi organizasyonlarda yer alan sanatçı; Berlin (Filarmoni), Münih (Steinway-Haus), Bayreuth (Steingraeber-Haus), Augsburg, Fürth (Stadttheater), Heilbronn, Bamberg, Ingolstadt, Neustadt, Trier gibi birçok şehirde resitaller ve konserler verdi. 2010 yılında "Schumann'in 200. Doğum Yıldönümü" anısına Neumarkt-Oberpfalz şehrindeki dünyaca ünlü "Reitstadel" konser salonunda verdiği ve sadece Robert Schumann'in solo eserlerini ihtiva eden resital olumlu kritikler aldı.
 
2014 yılında Berlin Filarmoni'deki Enstrüman Müzesi'nde bir resital veren sanatçı, ayrıca Berlin Klasik Müzik Yaz Festivali 2012 çerçevesinde Berliner Camerata Oda Orkestrası ile birlikte sahneye çıkarak Wolfgang Amadeus Mozart'ın 9 Numaralı piyano konçertosunu ve Türk bestecilerin eserlerini seslendirdi.
Program
"Romantizmin Özgür Ruhu"
Franz Schubert
3 Piyano Parçası, D 946
Alban Berg
Piyano Sonatı Op. 1
Frederic Chopin
Polanez op.26 / 1 Do diyez minör
2 Noktürn. Op. 27
Claude Debussy
L'isle Joyeuse
T. C.  M i l l i   E ğ i t i m   B a k a n l ı ğ ı
ARSU GÜZEL SANATLAR AKADEMİSİ
ARSU   ACADEMY    OF   FINE   ARTS
LCM Examination &  Education Center
T: 0 216  336  70  40
F: 0 216  336  70  15
Fener  Kalamış  Cad.  Sinan  Apt.
93/6 Fenerbahçe Kadıköy İstanbul

 

 

facebook I ARSU AKADEMİ

 
Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim

tenise.yalcin@gmail.com 

Haber İçerik: Arsu Güzel Sanatlar Akademisi – bilgi@arsuguzelsanatlar.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir