İDSO Konseri: Antonin Dvorak – Stabat Mater


http://www.idso.gov.tr

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası
Antonin Dvorak – Stabat Mater

08.05.2015 Cuma, saat: 20:00
Fulya Sanat Merkezi
İDSO’DA BU HAFTA DVORAK’IN ÖLÜMSÜZ ESERİ STABAT MATER 
GÖKYÜZÜNÜ KAPLAYACAK
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO), 8 Mayıs 2015 Cuma günü Fulya Sanat Merkezi’nde, Maestro Theodore Kuchar yönetiminde ve İstanbul Senfoni Orkestrası Korosu eşliğinde Antonin Dvorak’ın ölümsüz eseri Stabat Mater’i seslendirecek.
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nı bu hafta ünlü Çek orkestra şefi Theodore Kuchar yönetiyor. Naxos, Brilliant Classics, Ondine ve Marco Polo gibi kayıt firmalarıyla 100’ün üzerinde çalışma yapmış en üretken orkestra şeflerinden biri olan Kuchar, 17 yıldır Avrupa’nın önde gelen orkestraları Janacek Filarmoni Orkestrası ve Ukrayna Ulusal Senfoni Orkestrası’nın sanat yönetmenliği ve şefliğini yapmaktadır. Aynı zamanda başarılı bir eğitimci olan sanatçı, 2012 yılından bu yana düzenli olarak İDSO’ya davet edilmektedir. 
Konserde, Otilia Maria İpek (Soprano), Nesrin Gönüldağ (Mezzo Soprano), Bülent Külekçi (Tenor) ve Erdem Baydar (Bas) solist olarak yer alacak. Gökçen Koray ve Seval Irmak’ın yönetiminde İstanbul Senfoni Orkestrası Korosu’nun da eşlik edeceği konserde Antonin Dvorak’ın Stabat Mater eseri seslendirilecek. 
Tarih : 8 Mayıs 2015 Cuma
Yer : Fulya Sanat Merkezi
Saat : 20.00
Program : Antonin Dvorak – Stabat Mater
                                                                                                                                                                                     
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası konser biletleri online olarak www.biletix.com adresinden satılmaktadır. Bilet fiyatları Tam 20 TL, İndirimli 10 TL’dir.
Ayrıntılı Bilgi ve İletişim için: İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Müdürlüğü Hacı Hesna Hatun Mah. Paşalimanı Cad. Eski Tekel Binası No: 66 Paşalimanı/Üsküdar
Tel: 0216 495 82 00 Fax: 0216 495 82 12

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim

tenise.yalcin@gmail.com 

Bilgi: Gökçen Kaşgöz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir