Band-O-Neon Uluslararası Tango Orkestrası İstanbulda: Latin ve Türk Tangolarıyla

 Band-O-Neon Uluslararası Tango Orkestrası  İstanbul'da: 
Latin ve Türk Tangolarıyla

Band-O-Neon: Orquesta Típica de Tango
04 Aralık 2011 20:00
CRR Konser Salonu, İstanbul
 

 Programda Arjantin tangolarının yanında; Ziyaeddin Sarıkartal, Kadri Cerrahoğlu ve İbrahim Özgür'ün tangolarını yeni düzenlemelerle seslendirilecek. 

 

Avrupa’nın yegane otantik tango orkestrası Band-O-Neon, şarkıcı, dansçı ve müzisyenleriyle çok uluslu bir topluluktur ve Arjantin tangosunu tüm dönemleri ile temsil eder. Repertuarında eski dönem (1880-1917), geçiş dönemi (1917-1935), yeni dönem (1935-1948) ve modern dönem (1948-…) tangoları yer alır. Band-O-Neon, 1995 senesinde dörtlü olarak kurulmuş ve bir sene içinde kadrosunu genişletip orkestra haline dönüşmüştür.
 
Arjantinli kültür yetkilileri tarafından Tango’nun Altın Devrini (1930-1950) yaşatan grup olarak nitelendirilen Band-O-Neon, dünyaca meşhur olmuş tangoları Arjantin’in en tanınan orkestralarının yorumuylarıyla seslendirir. Özgün düzenlemelerin yanında bazı tangolarda Arjantin tango okulları ve orkestralarının izleri barizdir. Örneğin "La Cumparsita", "Felicia" Juan d'Arienzo stilinde; "Quejas de Bandoneón", "Sur" Aníbal Troilo stilinde; "El Once", "Bahía Blanca" Carlos di Sarli stilinde yorumlanır. Avrupa'nın pek çok ülkesinden Karaib Adalarına kadar çeşitli yerlerde konserler veren Band-O-Neon grubunun amaçlarından bir tanesi de Türk Tangosunu dünyaya tanıtmaktır. Bu tangolar yeniden ele alınıp gerçek tango yorumuyla düzenlenmektedir.Ülkemizde de geçmişte çok sayıda konserler vermiş olan topluluk, çeşitli vesilelerle gönüllü olarak verdiği konserlerle Türkiye’deki üniversite öğrencilerine burs sağlanmasında katkılı olmuştur. 

 

 
Arjantin’deki pekçok tango kuruluşu ve sanatçısı ile devamlı temasta olan grup 2010 Eylül’ünde Buenos Aires’te Tango Sanatçıları Federasyonu’nun senelik toplantısında ünlü Bandoneon ve Tango ustası Leopoldo Federico tarafından Arjantin sanatçı ve medyasına tanıtılmış, grubun şefi Ertuğrul Sevsay’a takdirname verilmiştir.
 
Band-O-Neon, 4 Aralık akşamı CRR seyircisini tangonun kendi serüveninde bir yolculuğa çıkaracak.
 
 
 
 
 
1. Kategori – 56.00 TL
2. Kategori – 45.00 TL
3. Kategori – 34.00 TL
4. Kategori – 23.00 TL
 
Band-O-Neon: Orquesta Típica de Tango
04 Aralık 2011 20:00
CRR Konser Salonu, İstanbul
 

 
 
Haber kaynak: Biletix  http://web03.biletix.com/etkinlik/MLC49/ISTANBUL/tr#
Haber düzenleme:  Tevfik Yalçın evetbenim
bilgi@evetbenim.com
 
 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir