Burak ERİM Resim Sergisi : Velespitler

Burak ERİM
Resim Sergisi

“Velespitler”  2 – 28 Şubat 2012 Akyol Sanat İstanbul

‘Velespitler’ yeni ismiyle ‘bisikletler’, Genç sanatçı Burak Erim’in gözünden farklı bir bakış açısıyla yola çıkıyor. 3-21 Ocak 2012 İş Sanat İzmir Galerisi ve 2-28 Şubat 2012 İstanbul Akyol Sanat’ta gerçekleşecek iki kişisel sergisiyle ‘Velespitler’ serisini sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanan sanatçı, resimlerinde yorumlanmış bir anlatıma ışık tutarak, mekanlar içinde bisikletlerin ve bulundukları mekanların görüntülerini farklı lekesel ifadelerle oluşturuyor. Bu görüntüleri güçlü lekelerle pekiştirerek plastik anlamda bir yorumlama içinde resmederken, izleyiciyi de bu yorumlamalara davet ediyor.

Günlük yaşam içinde gördüğümüz, hayatımızın bir parçası olan bisikletleri yeni bir bakış açısıyla kendi mutfağından izleyiciye sunarak, aslında yaşam içinde var olan her nesnenin yeniden yorumlanabileceği anlatımlara yer veriyor Burak Erim. Son dönem resimlerinde yaşam içinde yer alan bisikletleri ön plana çıkarırken, aynı zamanda sınırsız bir evrende bisikletlerin nesnel varlığını da sorguluyor.

Sanatçının, gözlemleri sonucu gerçekleştirdiği resimlerinde, plastik ve estetik değerler yaratılıp güçlü bir pentür kullanılırken, bir yandan da lekeselliğin ön planda tutulması, yer yer bisiklet formlarının detaylarının keskin bir fırça vuruşuyla resimlere dahil edilmesi izleyiciyi de resmin odak noktasına çekiyor. Sanatçının daha önceki resimlerinde yer alan kolajlar, yerini yavaş yavaş ‘Velespitler’ serisinde lekeselliğe bırakırken, aynı zamanda bisiklet ve mekan temasının oluşturduğu yeni kurgusal ifadelere dönüşüyor.

1987 yılında Eskişehir’de doğan Burak Erim, 2006 yılında Eskişehir Güzel Sanatlar Lisesi’ni bitirdi. 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği lisans programını Yrd. Doç. Elçin ÜNAL atölyesinde tamamladı. 2011 yılnda Aydın Bahçeşehir Koleji’nde Görsel Sanatlar Öğretmeni olarak göreve başlamış olup, halen aynı görevi sürdürmektedir. Ulusal ve uluslar arası yarışmalarda toplam 12 ödülü bulunan genç sanatçı yurt içinde 8 kişisel sergi açmış, 36 yarışmalı serginin yanında 3 tanesi yurtdışında olmak üzere toplam 92 karma sergiye katılmıştır. Eskişehir Kültür ve Sanat Derneği üyesi olan Burak Erim çalışmalarına Aydın’da bulunan özel atölyesinde devam etmektedir.

Burak ERİM
Art Exhibition
“Velocipedes”

3-21 January 2012 İzmir İş Art Gallery / 2-28 February 2012 Akyol Art Gallery İstanbul

Velocipedes, old version of “bicycles”, hit the road with a different perspective through the eyes of young artist Burak Erim. The young artist who is getting ready to introduce his new range of paintings “velocipedes” to the art lovers with his exhibition at the Akyol Art Gallery İstanbul which will be open from the 2nd to the 28th of February is forming the images of places where the bicycles are placed using a narrative interpretation and shadowy expressions.

Burak Erim exhibits the bicycles, which can be seen in everyday life, to the viewers with a new perspective from his own cuisine and states that everything in life can be interpreted. While the young artist is placing the bicycles which can be found in everyday life to forefront, he is also questioning the objective existence of bicycles in an infinite universe.

Burak erim who was born in Eskişehir in 1987 graduated from Eskişehir Fine Arts High School. He completed his BA degree in Faculty of Education in Adnan Menderes University at the Department of Art Teaching attending the painting studio of Assistant Professor Elçin Ünal. The artist who began his career as a Teacher of Visual Arts in Aydın Bahçeşehir Collage in 2011 continues to work in the same collage. He has got 12 awards so far from both nationally and internationally held competitions. He has hold 8 personal exhibitions and he has also attended 92 integrated exhibitions three of which has been hold abroad. The young artist who is a member of Eskişehir Culture and Art Center is continuing his works in his private studio in Aydın.

3 – 21 January 2012
İZMİR İŞ ART GALLERY / Çobanoğlu Zeki Bey Cad. No:2 Kat:3, Konak/İZMİR Tel: 0 232 482 09 39

konak.sanat@isbank.com.tr www.issanat.com.tr
2 – 28 February 2012

AKYOL SART GALLERY / Şakayık Sokak, Desen Apt. No:17 D:1  Teşvikiye/İSTANBUL Tel: 0 212 231 61 50 / 0 532 271 13 43
akyolsanat@akyolsanat.com www.akyolsanat.com
Translation: Kıymet KAKÇA
www.burakerim.com

Haber Kaynak: Burak E rim burakerimm@gmail.com
Haber düzenleme: Tevfik Yalçın evetbenim
evetbenim@gmail.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir