ÇANAKKALE SAVAŞI; UNUTULANLAR, HATIRLANANLAR…  Konuşmacı: Haluk Oral 

0


Değerli üyelerimiz, 

2016-17 Sezonu ilk etkinliğiyle beraber, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için, TESAK'ta düzenlenen etkinliklere ücretsiz giriş kartı sistemiyle katılım başlamıştır. Ücretsiz giriş kartları olmadan etkinliklere giriş yapılamayacak, her bir etkinlik için hazırlanmış olan kartlar, etkinlik tarihinden bir hafta öncesi itibariyle TESAK Danışma'dan temin edilebilecektir. Tüm takipçi ve katılımcılarımızın bilgisine sunarız. 


ÇANAKKALE SAVAŞI; UNUTULANLAR, HATIRLANANLAR… 
Konuşmacı: Haluk Oral 
11 Mart Cumartesi 2017 14:00 

Büyük Harp’in en kayda değer kesitlerinden biri tartışmasız Çanakkale Savaşı’ydı. Teknolojinin yeni yeni bir ölüm makinesine dönüştüğü, onurun, cesaretin ve ölümü peşinen kabullenmenin idealize edildiği belki de son romantik savaştı. Bu yüzden Çanakkale Savaşı geride hatırlananları ve unutulanlarıyla pek çok hikâye, hatıra ve önemli şahsiyetler bıraktı. Prof. Dr. Haluk Oral, 1915’in Nisan ve Ağustos aylarındaki en kanlı muharebeleri esas alarak Çanakkale Savaşı’nı kendi eşsiz üslubuyla TESAK’ta tarihseverlere anlatacak.


*Etkinlik ücretsizdir. 
*Ücretsiz giriş kartları etkinlik tarihinden bir hafta öncesindeki Cumartesi günü itibariyle TESAK Danışma'dan temin edilebilir. 


KADIKÖY BELEDİYESİ TARİH EDEBİYAT SANAT KÜTÜPHANESİ (TESAK) 
Caferağa Mah. Rıhtım Cad. No: 2/3 
(Eski Başkanlık Binası / Beşiktaş İskelesi Karşısı) 
Kadıköy İSTANBUL 
Tel: 0216 337 86 54/55 
Faks: 0216 414 50 62 

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.