ÇDSO:"Hacı Sabancı Anma Konseri" İstanbul'da gerçekleşti

"HACI SABANCI ANMA KONSERİ" 28 Kasım 2015 saat: 19.30’da, İstanbul Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşti.
hacı6ÇUKUROVA DEVLET SENFONİ ORKESTRASI HACI SABANCI’YI FİLM MÜZİKLERİ İLE ANDI
Çukurova DevletSenfoni Orkestrası(ÇDSO), işadamı HacıSabancı’yı 16.ölüm yıldönümünde İstanbul’da düzenlenen geleneksel konserle andı. Orkestranın kuruluşunda büyük emeği olan Hacı Sabancı’yı anma konseri, Sabancı ailesinin yanısıra seçkin bir dinleyici topluluğunu Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda buluşturdu. ÇDSO Genel Sanat Yönetmeni ve Daimi Şefi Emin Güven Yaşlıçam’ın yönettiği konserde, kültfilmlerin müzikleri seslendirildi.
hacı2Sabancı Ailesi tarafından bu yıl 16’ncı kez organize edilen Hacı Sabancı’yı Anma Konseri öncesinde Hacı Sabancı’nın eşi Özcan Sabancı,” Biz çok mutlu bir aileydik. Sanata ve sanatçıya her zaman destek olduk. Merhum eşim Hacı Sabancı, çok yoğun bir işadamı olmasına rağmen hem ailesine ve hem de çevresindeki sevdiklerine hep zaman ayırdı. Onu bu akşam tebessümle anmanızı istiyorum” dedi.
hacı1Özcan Sabancı’nın konuşmasının ardından programa geçildi. ÇDSO’nun Daimi Şefi Emin Güven Yaşlıçam’ın yönetiminde solist olarak sahneya çıkan Samsun Devlet Opera ve Balesi’nin sanatçısı Seda Ortaç (Soprano) ile ÇDSO; James Bond, Titanik, God Father, Love Story, Star Wars gibi geniş kitlelerin içine işlemiş yapıtların film müziklerini seslendirdi. Konseri yaklaşık 700 davetli izledi. Özcan Sabancı’nın kızı Demet Çetindoğan ve oğlu Ömer Sabancı’nın ev sahipliği yaptığı gecede davetliler arasında; Ekmeleddin İhsanoğlu, Ajda Pekkan, İlber Ortaylı, Erol Evgin ve oğlu Murat Evgin, Bedri Baykam ve İzzet Günay gibi isimlerde vardı.
evetbenim2

Konser afişBELA BARTOK ANMA KONSERİ
20 Kasım 2015 saat: 20.00
Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu

idil biretBELA BARTOK’UN ÖLÜMÜNÜN 70. YILI ANMA KONSERİ
ÇUKUROVA DEVLET SENFONİ ORKESTRASI BELA BARTOK’U İDİL BİRET İLE ANIYOR

Piyanist İdil Biret, 20.11.2015 Cuma, saat: 20:00'de, şef İbrahim Yazıcı yönetimindeki Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası eşliğindeki konser  Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu'nda gerçekleşecek
Program:
Z. KODALY: Hary Janos Orkestra Suiti
Z. KODALY: Galanta Dansları
B.BARTOK: Piyano Konçertosu no.2
Devlet Senfoni Orkestrası(ÇDSO) 26 Eylül 1945’te hayatını kaybeden Macar besteci, piyanist ve Doğu Avrupa halk müziği derleyicisi Bela Bartok’un70.ölüm yıldönümünü fırtınalar estirecek olan İdilBiret ile anıyor. Bela Bartok Macaristan, Balkanlar ve Orta Avrupa halkmüziklerinin kökenlerinin araştırmak için çeşitliülkelere ziyaretler yaptı.Türkiye’ye de gelen özellikle Çukurova Bölgesi'nde önemli araştırmalar yapan Bela Bartok TürkHalkMüziği’nin zenginliğine hayran kalmıştır.
Çukurova Devlet Senfoni Orkestras ıYönetimi’nin büyük başarısı ile tüm biletlerin tükendiği konserde ÇDSO, Z.Kodaly’ın “Hary Janos” ve “Galanta Dansları”nıyorumlayacak. 
ibrahim yazıcıYönettiği konserler sonrasında yurtiçi ve yurtdışında övgü toplayan sanatçı,hem orkestra hem de koro üzerindeki kontrol ve hakimiyetiyle adından sözettiren, aynı zamanda sempatik kişiliği ve nezaketiyle de tanınan İbrahim Yazıcı yönetecek.

ATATÜRK’Ü ANMA KONSERİ
  13.11.2015 Cuma, saat: 20:00
Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu

Çukurova Senfoni 2

Atatürkün şarkıları

ATATÜRK EN SEVDİĞİ ŞARKILARLA ANILDI
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO) Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 77. ölüm yıl dönümünü saygıyla andı. Konsere başlanmadan once bir dakika saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Konser salonu tamamen doluydu ve konseri ayakta izleyen seyirciler de vardı. Konserde: Türk Pavorotti olarak anılan Hakan Aysev ve oyuncu, şarkıcı, sunucu Banu Karaca, Atatürk’ün en sevdiği şarkı, türkü ve opera arialarını seslendirdiler. Hakan Aysev’in Atatürk’ü çok sevdiğini ve çok büyük özlem duyduğunu belirttiği kısa konuşması büyük alkış aldı.   
13 Kasım Cuma akşamı saat 20.00’de Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu'nda düzenlenen Atatürk’ü Anma Konseri’ni Antonio Pırollı yönetti. Konserin sonunda iki kere seslendirilen Pınar Köksal’ın bestelediği “Atatürk Marşı” ayakta alkışlandı.


ÇDSO Atatürk Konseri
A.Pirolli
H.Aysev Banu Karaca
ATATÜRK’Ü ANMA KONSERİ
ÇUKUROVA DEVLET SENFONİ ORKESTRASI MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü SAYGIYLA ANIYOR!

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO)  Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 77’nci yıl dönümüne adanan konser ile Adanalı sanat severlere unutamayacakları bir akşam yaşatacak. Konser 13 Kasım Cuma günü saat 20.00’de, Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu'nda gerçekleşecek.
Ulu  Önderimiz’in aziz hatırası için düzenlenen konserde, Atatürk’ün sevdiği türkü ve şarkıların yanı sıra opera arialarından oluşan bir program bizleri bekliyor olucak.
Konserde, Luciano Pavarotti’nin öğrencisi olan ve Türk Pavorotti olarak anılan, İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçısı ünlü Tenor Hakan Aysev  yer  alıcak. Aysev’e; daha öncede başka konserlerde birlikte yer alan şan sanatcısı, oyuncu ve sunucu Banu Karaca(Soprano) eşlik edecek.
Hakan Aysev’in ve Banu Karca’nın muhteşem sesleri ile Atatürk severlerin kalbine dokunacakları bu konseri, ÇDSO’nun ağırlamaktan onur duyduğu Antonio Pirolli yönetecek                                

evetbenim2

 

Logo-1 - Kopya

ÇDSO, 6 Kasım 2015 Cuma günü Muhteşem Bir Konser Gerçekleştirdi

DSC_1235

KLASİK MÜZİK KONSERİ COŞKUYLA ALKIŞLANDI!      
06.11.2015 Cuma, saat: 20:00
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası(ÇDSO) yine muhteşem bir konser gerçekleştirdi.Antonio PIROLLI yönetiminde gerçekleşen konserin programında; Weber’in “Der Freischutz Uvertürü” Brahms’ın “Senfoni No:2” eserleri seslendirildi.

DSC_1217

Ayrıca bu haftanın solisti Svetlin ROUSSEV, Sibelius’un “Keman Konçertosu Op.47” yorumladı. Karizmatik keman virtüözü muhteşem yeteneği ile sanat sevreleri mest etti. Adana’ da belirli bir hayran kitlesi oluşturan Roussev çok büyük alkış aldı ve yoğun istek üzerine iki eser daha yorumladı.
Çukurova Devlet Senfoni Orkesrası’nın kusursuz sunumu ile gerçekleşen bu konser; 6 Kasım Cuma akşamı saat 20.00’de, Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu'nda düzenlendi.


D.Türkan-T.Rodos

evetbenim2

şenol talınlı

                                                                             Şenol Tanıllı

CUMHURİYET BAYRAMI ÖZEL KONSERİ KONSERİ
30 Ekim 2015 saat 20:00’de
Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu’nda gerçekleşecek
Bilet satış için: 0 (322) 456 08 08
CUMHURİYET BAYRAMI ÖZEL PROGRAMI!
ÇUKUROVA DEVLET SENFONİ ORKESTRASI’NDAN KEYİFLİ BİR KONSER DAHA GERÇEKLEŞECEK!
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası(ÇDSO) Cumhuriyet Bayramı’nın 92. Yılını özel bir programla kutluyor.ÇDSO, Cumhuriyetin yıl dönümüne adanan konser ile Adanalı sanat severlere unutamayacakları bir akşam yaşatacak. Konser 30 Ekim Cuma günü saat 20.00’de, Büyükşehir Belediyesi Konser Salonun’da gerçekleşecek.
Konser programında;Oğuzhan Balcı’nın Kocatepe Rüyası adlı eserinin yanı sıra türkü, şarkı ve opera arialarından oluşan çok keyifli bir program bizleri bekliyor olucak.Konserde eserleri İncesaz Grubu’nun solistlerinden Dilek Türkan’ın yanı sıra, Ankara Devlet Opera ve Balesi Şenol Talınlı ve İzmir Devlet Opera ve Balesi solisti Teyfik Rodos seslendirecek.
Bu haftaki konseri, 2005 yılında kurduğu Orkestra İstanbul’un daimi şefi olan ,aynı zamanda besteci ve aranjör Oğuzhan Balcı yönetecek.
ÇDSO:
Çukurova Devlet Senfoni Okestrası 1988 yılında kurulmuştur. 17 kişilik küçük bir kadroyla çalışmalarına başlayan ÇDSO, Adana’nın düşman işgalinden kurtuluş günü olan 5 ocak 1992 tarihinde ilk konserini vermiştir. Daha sonra sanatçı sayısı 46 kişiye ulaşan orkestra, Çukurova Flarmoni derneğinin katkıları ile konserlerini gerçekleştirmektedir. Bugün dışardan ek takviyeler ile 70 ‘e ulaşan sanatçısıyla topluma klasik müzik sevgisi aşılayan ÇDSO, enerjisini salonların dışına taşıyrak,köylerde, cezaevlerinde, hatta göçebe çadırlarında klasik müzik konserleri vermektedir. ÇDSO uluslararası turnelerde de Türkiye’yi dünyada başarıyla temsil etmektedir.

30 Ekim 2015 Cuma, saat: 20:00
Şef : Emin Güven YAŞLIÇAM
Solist : Ankara Devlet Çok Sesli Korosu
M.SUN : Cumhuriyet ve Kurtuluş Film Müzikleri
Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu
23 Ekim 2015 Cuma, saat: 20:00
Şef : Emin Güven YAŞLIÇAM
Solist : Jorge Moron IVARS "piyano"
L.v.BEETHOVEN : Piyano Konçertosu no.4
A.DVORAK : Senfoni no.7
Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu
16 Ekim 2015 Cuma, saat: 20:00
Şef : Christopher BYARS
Solist : Aysun KAHRAMAN "vokal"
A. KAHRAMAN : Uyanış Senfonisi
Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu
ÇUKUROVA DEVLET SENFONİ ORKESTRASI 2015 2016 SEZONU AÇILIŞ KONSERİ
9 Ekim 2015 Cuma, saat  20:00
Şef : Antonio PIROLLI, Solist : Tolga SALMAN "Bandoneon"
Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu

YENİ-evetbenim

 

A_Pirolli (2)

Şef : Antonio PIROLLI

Solist : Tolga SALMAN "Bandoneon"
Program:
P.I.TCHAIKOWSKY : Italian capriccio
M.RAVEL : Bolero
T.SALMAN (Düz.) : 'Arjantin Tangoları'
Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, 2015-2016 Sanat Sezonu’nu yine muhteşem bir açılış ile Adanalı sanat severleri büyülemeyi hedefliyor.
Açılışı, Pyotr İlyiç Çaykovski’nin 1880 yılında İtalya’da kaldığı otelde orkestra  için bestelediği bir fantezi müzik eseri olan “İTALYAN KAPRİÇYOSU”  ile yapıyor.

Tolga Salman

Türkiye’nin ilk bandoneon virtüözü olan Tolga Salman’ın  solistiğinde ; ARJANTİN TANGOLARI’nın kıvrak ve romantik ezgileri, dinleyicileri bulundukları yerden hayaller diyarına götürecek.
Konserin en büyük sürprizi ise; orkestra finalde sanat severlerin en fazla izlemeyi arzu ettiği  M. Ravel’in İspanyol müziği tadındaki eserlerinden en tanınan ve birçok romantik filmde müzik olarak kullanılan “BOLERO” seslendirilecek.

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
tenise.yalcin@gmail.com 
Haber İçerik: http://cdso.gov.tr/index.php

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir