ÇDSO: İsmet İnönü’yü Anma Konseri

0

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’ndan unutulmayacak konser
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO) merhum İsmet İnönü’nün 45.ölüm yıl dönümünü klasik müzik ile anacak.21 Aralık 2018 Cuma akşamı saat 20.00’de Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu’nda gerçekleşecek.Anma konseri, Çin’de müzisyen bir ailede doğan ve birçok başarılara imza atan orkestra şefi Li YANG yönetecek.Programın solisti, piyano eğitimine üç buçuk yaşında başlayan, ilk konserini altı yaşında veren, Üstün Yetenekli Kanunlar kapsamında on iki yaşında Fransa’ya gönderilen Devlet Sanatçısı Gülsin ONAY sahne alacak. F.CHOPIN’in “Piyano Konçertosu No.2”yi seslendirecek.
Konserin ikinci yarısında ÇDSO, L.V. BEETHOVEN’ın “Senfoni No.2” adlı eseri, sanatseverlere Adana’da ilk seslendirilişini gerçekleştirecekler.ÇDSO:
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası 1988 yılında kurulmuştur.17 kişilik küçük bir kadroyla çalışmalarına başlayan ÇDSO,Adana’nın düşman işgalinden kurtuluş günü olan 5 ocak 1992 tarihinde ilk konserini vermiştir. Daha sonra sanatçı sayısı 46 kişiye ulaşan orkestra, Çukurova Filarmoni derneğinin katkıları ile konserlerini gerçekleştirmektedir. Bugün dışardan ek takviyeler ile 70 ‘e ulaşan sanatçısıyla topluma klasik müzik sevgisi aşılayan ÇDSO, enerjisini salonların dışına taşıyarak, köylerde, cezaevlerinde, hatta göçebe çadırlarında klasik müzik konserleri vermektedir. ÇDSO uluslararası turnelerde de Türkiye’yi dünyada başarıyla temsil etmektedir.Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
İleti Haber: Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Basın Bülteni ÇDSO web sitesi

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.