ÇDSO – TSK Armoni Mızıkası Komutanlığı Ortak Konseri (14 Mart 2018)

0

                                  ÇDSO- TSK ARMONİ MIZIKASI KOMUTANLIĞI ORTAK KONSER
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zafer’nin 103. Yıl dönümü için düzenlenecek konserde, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO) ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Armoni Mızıkası birlikte  ortak konser düzenleyecekler. Bando şefi Binbaşı Tarık TAL yönetiminde gerçekleşecek olan konser, 14 Mart Çarşamba akşamı saat 20.00’de Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu’nda izlenebilecek.
Şef     : Tarık Tal
Solist : Gökçe Nur Semerci "soprano"
             Hatice Zeliha Kökcek "alto"
             Özer Öndeş "tenor"
             Süleyman Erdem Kapusuz "bas"
             Engin Yüksel "anlatıcı"
Program:
Çanakkale Şehitlerini Anma Konseri Özel Programı

Programda Hatice Zeliha KÖKÇEK (Mezzosoprano), Gökçe Nur SEMERCİ (Soprano), Özer ÖNDEŞ (Tenor), Süleyman Erdem KAPUSUZ (Bas) solist olarak yer alacaklar ve Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Oyuncusu Engin YÜKSEL anlatıcı olarak katılacak.
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası

ÇDSO:
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası 1988 yılında kurulmuştur.17 kişilik küçük bir kadroyla çalışmalarına başlayan ÇDSO,Adana’nın düşman işgalinden kurtuluş günü olan 5 ocak 1992 tarihinde ilk konserini vermiştir. Daha sonra sanatçı sayısı 46 kişiye ulaşan orkestra, Çukurova Filarmoni derneğinin katkıları ile konserlerini gerçekleştirmektedir. Bugün dışardan ek takviyeler ile 70 ‘e ulaşan sanatçısıyla topluma klasik müzik sevgisi aşılayan ÇDSO, enerjisini salonların dışına taşıyarak, köylerde,  cezaevlerinde, hatta göçebe çadırlarında  klasik müzik konserleri vermektedir. ÇDSO uluslararası turnelerde de Türkiye’yi dünyada başarıyla temsil etmektedir.

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
İleti Haber: Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Basın Bülteni

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz *Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.