ÇDSO: Türk Bestecileri Konseri (2 Kasım 2018)

0

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Klasik Müzik Konserleri’ne devam ediyor.
Türk Bestecileri Konseri,
02 Kasım 2018 Cuma, saat: 20:00
Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO), klasik müzik konserlerine devam ediyor. Bu haftaki konseri, İstanbul Senfoni Orkestrası’nda şef yardımcısı olan gelecek vaat eden keman sanatçısı ve orkestra şefi Hasan Niyazi TURA yönetecek.Bu hafta, Türkiye’nin ilk solo viyola albümünü yapan, duayen viyola sanatçısı Ruşen GÜNEŞ solist olarak yer alacak ve kendi eseri Viyola Konçertosu’nu Adanalı sanat severlerin beğenisine sunacak. ÇDSO, Cemal Reşit REY’in “Estanteneler”, Yalçın TURA’nın Senfoni No.3 “Oda Senfonisi” eserlerini seslendirecekler.
İçeriği dolu olan bu konser programı 02 Kasım 2018 Cuma akşamı saat 20.00’de Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu+nda izlenilebilecek.ÇDSO:
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası 1988 yılında kurulmuştur.17 kişilik küçük bir kadroyla çalışmalarına başlayan ÇDSO,Adana’nın düşman işgalinden kurtuluş günü olan 5 ocak 1992 tarihinde ilk konserini vermiştir. Daha sonra sanatçı sayısı 46 kişiye ulaşan orkestra, Çukurova Filarmoni derneğinin katkıları ile konserlerini gerçekleştirmektedir. Bugün dışardan ek takviyeler ile 70 ‘e ulaşan sanatçısıyla topluma klasik müzik sevgisi aşılayan ÇDSO, enerjisini salonların dışına taşıyarak, köylerde, cezaevlerinde, hatta göçebe çadırlarında klasik müzik konserleri vermektedir. ÇDSO uluslararası turnelerde de Türkiye’yi dünyada başarıyla temsil etmektedir.
Bilet Satış İçin: 0 322 456 08 08Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
İleti Haber: Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Basın Bülteni

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.