ÇDSO’dan BAHAR KONSERİ (11.05.2018)

0

Türkiye’nin başarılı orkestra şeflerinden biri olan  Murat GÖKTAŞ yönetiminde gerçekleştirilecek olan konserde, Tuncay KAYIŞ (vokal) ve kızı Melodi KAYIŞ (vokal) solist olarak yer alacaklar.
ÇUKUROVA DEVLET SENFONİ ORKESTRASI
"BAHAR KONERİ"
11 Mayıs 2018 Cuma saat: 20:00
Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi
Tuncay KAYIŞ’ın kurucusu olduğu “GOLDEN TROMBON” grubu program boyunca Çukurova Devlet Senfoni orkestrasına eşlik edecek ve "My Way, Love, Pervane ve Memleketim" gibi popüler şarkılardan seçmeleri Adanalı sanat severlere seslendirecekler.
Şef          : Murat Göktaş
Solistler : Melodi Kayış "vokal"  
                Tuncay Kayış "vokal"    
                "Golden Trombon" grubu
ÇDSO:
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası 1988 yılında kurulmuştur.17 kişilik küçük bir kadroyla çalışmalarına başlayan ÇDSO,Adana’nın düşman işgalinden kurtuluş günü olan 5 ocak 1992 tarihinde ilk konserini vermiştir. Daha sonra sanatçı sayısı 46 kişiye ulaşan orkestra, Çukurova Filarmoni derneğinin katkıları ile konserlerini gerçekleştirmektedir. Bugün dışardan ek takviyeler ile 70 ‘e ulaşan sanatçısıyla topluma klasik müzik sevgisi aşılayan ÇDSO, enerjisini salonların dışına taşıyarak, köylerde,  cezaevlerinde, hatta göçebe çadırlarında  klasik müzik konserleri vermektedir. ÇDSO uluslararası turnelerde de Türkiye’yi dünyada başarıyla temsil etmektedir.

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
İleti Haber: Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası/ http://cdso.gov.tr/konser/bahar–konseri

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.