ÇDSO’dan Klasik Müzik Konseri (4 Mayıs 2018)

0

“KLASİK MÜZİK KONSERİ”
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası'ndan Muhteşem Konser
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO), klasik müzik konserlerine devam ediyor.
"9.Senfoni"
4 Mayıs 2018 Cuma, saat: 20:00
Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu
Bu hafta LUDWIG VAN BEETHOVEN’nın ölümsüz eseri “9. SENFONİ”, orkestra şefi Rengim GÖKMEN yönetiminde Adana’da ilk kez seslendirilecek.
Anna AGATHONOS (alto), Metthew PENA (tenor), Melih TEPRETMEZ’in (bas) ve Görkem Ezgi YILDIRIM (soprano) solist olarak yer alacağı ve Ankara Devlet Çoksesli Korosu’nun katılacağı konser 4 Mayıs 2018 Cuma akşamı saat 20.00’de Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu’nda izlenebilecek.
ÇDSO:
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası 1988 yılında kurulmuştur.17 kişilik küçük bir kadroyla çalışmalarına başlayan ÇDSO,Adana’nın düşman işgalinden kurtuluş günü olan 5 ocak 1992 tarihinde ilk konserini vermiştir. Daha sonra sanatçı sayısı 46 kişiye ulaşan orkestra, Çukurova Filarmoni derneğinin katkıları ile konserlerini gerçekleştirmektedir. Bugün dışardan ek takviyeler ile 70 ‘e ulaşan sanatçısıyla topluma klasik müzik sevgisi aşılayan ÇDSO, enerjisini salonların dışına taşıyarak, köylerde,  cezaevlerinde, hatta göçebe çadırlarında  klasik müzik konserleri vermektedir. ÇDSO uluslararası turnelerde de Türkiye’yi dünyada başarıyla temsil etmektedir.

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
İleti haber: Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası 4 Mayıs Basın Bülteni

 

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.