ÇDSO:Türk Beşleri Konseri

0

ÇDSO’DAN MUHTEŞEM KONSER!
ÇUKUROVA DEVLET SENFONİ ORKESTRASI KLASİK MÜZİK KONSERLERİNE DEVAM EDİYOR!

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO), üçüncü haftasında klasik müzik konserlerine devam ediyor. Bu haftaki konseri Türkiye’nin genç orkestra şeflerinden biri olan piyanist, İstanbul’da kurduğu ORKESTRA’SİON’un daimi şefi ve genel sanat yönetmeni Orçun ORÇUNSEL yönetecek.

1987 Ankara doğumlu Kandemir BASMACIOĞLU (piyano) konserin solisti olarak yer alacak. Piyano hayatına 1995 yılında Kırgızistan’da başlayan sanatçı tam burslu olarak kabul edildiği Bilkent Üniversitesi Sahne Sanatları Fakültesi Lisans ve Yüksek Lisans eğitimlerini Yüksek Onur Derecesi ile tamamlamıştır. Yurt içi ve yurt dışında konserler vermeye devam eden sanatçı, programda W.A.MOZART’ın “Piyano Konçertosu No.23”ü seslendirecek. Programın ikinci yarısında ÇDSO, C.SAINT-SAENS’ın “DanceMakabre” ve P.I.TCHAIOKVSKY’nin “Senfoni No.1”i Adanalı sanat severlerin beğenisine sunacaklar.
İçeriği dolu olan bu konser programı 03 Kasım 2017 Cuma akşamı saat 20.00’de Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonunda izlenilebilecek.

ÇDSO:
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası 1988 yılında kurulmuştur.17 kişilik küçük bir kadroyla çalışmalarına başlayan ÇDSO,Adana’nın düşman işgalinden kurtuluş günü olan 5 ocak 1992 tarihinde ilk konserini vermiştir. Daha sonra sanatçı sayısı 46 kişiye ulaşan orkestra, Çukurova Filarmoni derneğinin katkıları ile konserlerini gerçekleştirmektedir. Bugün dışardan ek takviyeler ile 70 ‘e ulaşan sanatçısıyla topluma klasik müzik sevgisi aşılayan ÇDSO, enerjisini salonların dışına taşıyarak, köylerde,  cezaevlerinde, hatta göçebe çadırlarında  klasik müzik konserleri vermektedir. ÇDSO uluslararası turnelerde de Türkiye’yi dünyada başarıyla temsil etmektedir.

Türk Beşleri Konseri,
03 Kasım Cuma Akşamı saat 20:00’de
Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu’nda izlenebilir
Bilet Satış İçin; 0(322) 456 08 08

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.