‘’CİBALİ KARAKOLU’’ 85. İZMİR ENTERNASYONAL FUARI’NDA: 30 ve 31Ağustos 2016 tarihleri’nde İzmir Fuar Açıkhava Sahnesi’

0

Logo İst.Şehir Tiyatroları

‘’CİBALİ KARAKOLU’’

85. İZMİR ENTERNASYONAL FUARI’NDA

Cibali Karakolu (2)


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları‘’Cibali Karakoluadlı oyununu 85. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda izleyiciyle buluşturuyor.  
Henri Keroul ile Albert Barre’nin yazdığı Muammer Karaca ve Refik Kordağ’ın uyarladığı, Nedret Denizhan’ın yönettiği ‘’Cibali Karakolu’’ adlı oyun 30 ve 31Ağustos 2016 tarihleri’nde İzmir Fuar Açıkhava Sahnesi’nde saat 20.45’deseyirci karşısına çıkacak.

Cibali Karakolu hali hazırda varlığını koruyan pek çok gerçeğe ışık tutarak geçmişten günümüzü yansıtan eleştirel bir ayna olmayı başarıyor. Öğrenilmiş kadın erkek ilişkileri başta olmak üzere, paranın ilişkilerdeki etkisi, çeşitli kurumlardaki eksikliklerin neden olduğu yetersizlik, toplumsal ve politik yaşama dair eleştirilerle biçimlenen oyun, güldürmek kadar yeniden cevaplanması gereken pek çok soruyu da beraberinde getirmektedir. Oyunda; Berrin Koper, Tarık Şerbetçioğlu, Derya Kurtuluş, Zihni Göktay, Cem Uras, Müge Çiçek, Eylül Soğukçay, Şehnaz Bölen Taftalı, Hülya Arslan, Doğan Altınel, Murat Bavli, Naci Taşdöğen, Murat Derya Kılıç, Tuğçe Açıkgöz, Müge Çiçek, Deniz Yeşil Mavi, İbrahim Ulutaş, Ertan Kılıç, Hüseyin Kefeli ve Begüm Yazıcıoğlu rol alıyor.


__________________________________________________________________________________

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI MÜDÜRLÜĞÜ

Harbiye Mh. Darülbedayi Cd. No.3 Şişli – İstanbul

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler – 0212 455 39 34 –35

evetbenim4

 

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.