CUMHURİYET KOROSU KONSERİ Bu Yıl Gençlik Haftasında Gerçekleştiriliyor 18 Mayıs 2013

CUMHURİYET KOROSU KONSERİ

BU YIL GENÇLİK HAFTASINDA GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

18 Mayıs 2013

Ankara Anıtpark: Saat 12.00

 
TOBAV koordinasyonunda “Cumhuriyetin Temeli Kültürdür” temasıyla yola çıkan toplam 5 STK: Allegria Korosu, Kavaklıderem Derneği, Müzik Eğitimcileri Derneği MUZED ve Sevda-Cenap And Müzik Vakfı, 5.Cumhuriyet Korosu’nu 18 Mayıs 2013’te, yine saat 12’de, yine Ankara Anıtpark’ta bir araya getiriyor.

2008 yılından beri “Cumhuriyetin Temeli Kültürdür” temasıyla koroların ve halkın katılımıyla Cumhuriyet Haftasında gerçekleştirilen “Cumhuriyet Korosu Konseri” bu yıl Cumhuriyet haftasının bayram tatili ile birleşmesi nedeniyle Gençlik Haftasında gerçekleştiriliyor.
Bir anlamda profesyonel, amatör tüm koroların buluşması olan konserde şef İbrahim Yazıcı ile bu yıl 10 marşın yanı sıra 7 bölgeden 7 türkü seslendirilecek.

Koroların, halkla bir ağızdan coşkuyla seslendireceği marşlar: İstiklal Marşı, Gençlik Marşı, Onuncu Yıl Marşı, Vatan (Mülkiye Marşı), İleri, İzmir’in Dağlarında, İzindeyiz, Dumlupınar, Bayrağım, Sakarya. Türküler ise: İç Anadolu dan Çarşıya Vardım (Kayseri), Karadeniz’den Atabarı (Artvin), Ege’den  Yörük Ali (Aydın), Marmara-Trakya’dan Bülbülüm Altın Kafeste (Rumeli-Trakya),  Akdeniz’den  Silifke’nin Yoğurdu (İçel),Doğu Anadolu’dan Ağrı Dağından Uçtum (Ağrı), Güney Doğu Anadolu’dan Hış Hışı Hançer (Gaziantep).

 Cumhuriyet Korosu 4 yılda, Türkiye’nin dört bir yanından 300’e yakın profesyonel ve amatör koronun yanında halkımızın da katılımıyla yaklaşık 15.000 üyeye  ulaştı.

Cumhuriyetin 89.yılında Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında, Anıtkabir’in karşısında ,’ta marşlar ve türkülerle binlerce yurttaşımız ile Cumhuriyetimizi kutlayacağız.

Kutlama sonrasında saat:14.00 de binlerce koro üyesinin katılımıyla Anıtkabir ziyaret edilerek saygı duruşunda bulunulacak

89. Yıl Cumhuriyet Korosuna katılarak siz de CUMHURİYETİN TEMELİ  KÜLTÜRDÜR demek isterseniz!!!
 Biz Anıtparkta’yız, sizleri de bekliyoruz…..
 
89. YIL CUMHURİYET KOROSU DÜZENLEME KURULU 

 

Haber Kaynağı: Tolga Savaşçı tolgasavasci@yahoo.com
Haber düzenleme: Tevfik Yalçın
evetbenim
evetbenim@gmail.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir