Dar Ayakkabıyla Yaşamak, Duşan Kovaçeviç yazdığı Yeni Oyun, İBB Şehir Tiyatroları

Dar Ayakkabıyla Yaşamak, Duşan Kovaçeviç yazdığı Yeni Oyun,
İBB Şehir Tiyatroları

 


Dar Ayakkabıyla Yaşamak Oyun: İBB Şehir Tiyatroları

KADIKÖY HALDUN TANER SAHNESİ’NDE “DAR AYAKKABIYLA YAŞAMAK”

 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 2012-2013 tiyatro sezonuna, 3 Ekim 2012 tarihinde “Dar Ayakkabıyla Yaşamak” adlı oyunla başlıyor. Duşan Kovaçeviç’in yazdığı “Dar Ayakkabıyla Yaşamak”, ilk defa yazarı tarafından Zvezdara Tiyatrosu’nda sahnelendi. 2011 yılında “En İyi Metin” ödülünü alan oyun Sırbistan dışında ilk kez İBB Şehir Tiyatroları’nda sahneleniyor. Oyunun prömiyeri, 3 Ekim 2012 Çarşamba günü Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde yazar Duşan Kovaçeviç’in de katılımı ile gerçekleşecek.
 
Duşan Kovaçeviç üçlemesinin son oyunu olan “Dar Ayakkabıyla Yaşamak”, M. Nurullah Tuncer yönetiminde seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Üçlemenin diğer oyunları olan “İntiharın Genel Provası” ve “Buluşma Yeri” geçen sezonlarda yine M. Nurullah Tuncer rejisiyle seyirciyle buluşmuştu.
 
Oyun, özelleştirme yapılarak kapatılan bir ayakkabı fabrikasında, 5 işçinin haklarını almak için başlattığı açlık grevi ve sonrasında medyanın bu direnişi bir tür ölüm-kalım oyununa dönüştürmesini anlatıyor.
 
Çevirisini Bilge Emin’in, dramaturgisini Hatice Yurtduru’nun, sahne tasarımını M. Nurullah Tuncer’in, kostüm tasarımını Gamze Kuş’un, müziğini Oliver Josifovski’nin, ışık tasarımını Fatih Mehmet Haroğlu’nun, efekt tasarımını Ersin Aşar’ın, canlandırma-videosunu Aksel Zeydan Göz’ün yaptığı oyunda; Bora Seçkin, Müge Akyamaç, İbrahim Can, Nihat Alpteki, Yeliz Gerçek, Bennu Yıldırımlar, Tankut Yıldız, Volkan Ayhan, Çağrı Hün, Uskan Çelebirol alıyor.
 
3-14 Ekim 2012 tarihleri arasında Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde oynanacak olan “Dar Ayakkabıyla Yaşamak” İBB Şehir Tiyatroları’nın diğer sahnelerinde de tiyatroseverlerle buluşacak.
 
 
(Bilet alımı ile toplu rezervasyonlarınız için www.ibst.gov.tr ve 0212 455 39 25 numaralı telefondan bilgi edinilebilir.)
 
 
 
 

_________________________________________________________
 
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI
Genel Sanat Yönetmenliği – 0212 455 39 00
Basın Halkla İlişkiler – 0212 219 10 78 / Faks: 0212 225 92 76
e-mail: basin.yayin@ibb.gov.tr web: www.ibst.gov.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir