David Leon ile Aşk ve Tutku Üzerine Oyun Yazarlığı Atölyesi

0

Oyunları Dünya’nın en önemli tiyatro festivallerinden biri olan Avignon Tiyatro Festivali’nde sahnelenen David Leon, Fransız Kültür Merkezi işbirliğinde Mart ayında bir atölye ve söyleşi yapmak üzere İstanbul’a geliyor.
“Ben bir başkasıdır” fikri etrafında şekillenen atölyede David Leon katılımcıların içlerindeki yaratıcılığı keşfetmelerini sağlayacak bir yol izlemeyi hedefliyor. Yaratım sürecinde derin bir keşif yolculuğuna çıkılacak atölye dahilinde kişinin hayat hikayesinin yazarlığında nasıl bir rol oldığı da temel sorular arasında olacak.
David Leon, aynı zamanda son projesi olan “D’amour(s)” (Aşklar) isimli oyununun yazım sürecine İstanbul’da devam edecek. İstanbul’da bulunduğu sürede ‘aşk’ ve ‘arzu’ gibi kavramlar etrafında katılımcılarla bir dizi görüşme de gerçekleştirecek
Atölye Ayrıntıları
Tarih: 31 Mart Cumartesi
Saat: 13.00 -18.00
Yer: GalataPerform
Ücret: 250 TL (%40 öğrenci indirimi vardır.)
Başvuru için özgeçmişinizi yenimetinyenitiyatro@galataperform.com adresine yollayın.
David Leon Hakkında
Paris ve Montpellier Konservatuarları’nda Ariel Garcia Valdes, Laurence Roy, Dominique Valadie and Catherine Hiegel’den eğitim alan David Leon, aynı zamanda oyuncu ve eğitmen kimliğiyle de ön plana çıkıyor. David Leon’un oyunlarında ‘çocukluk’, ‘aile’, ‘delilik’ ve ‘dil’ gibi temalar önemli bir izlek oluşturuyor. David Leon’un alışılmışın dışında bir oyun yazma süreci var.
“Un Batman dans ta tête”, “Père et Fils”, “Un jour nous serons humains” ve “Neverland” gibi oyunları Fransa’nın tiyatro alanındaki en önemli yayınevi Éditions Espaces 34 tarafından yayınlanan David Leon’un alışılmışın dışında bir oyun yazma süreci var. Oyunlarında bir çok değişik sesi bir araya getiriyor ve seyirci için alımlama süreci bir yapbozun parçalarını bir araya getirmek gibi oluyor. Leon’un oyunlarını okumak ve izlemek kafa karıştırıcı, şaşırtıcı ve tuhaf bir serüven olarak nitelendirilebilir.

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
İleti Duyuru: GalataPerform- galataperform@gmail.com

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.