DEVLET TİYATROLARI NA ÖDÜL

ASSITEJ VE SAHNE DERGİSİ’NDEN

DEVLET TİYATROLARI’NA ÖDÜL

 

ASSITEJ (Uluslararası Çocuk  ve Gençlik Tiyatroları Birliği) ve Sahne Dergisi tarafından ortak olarak verilen “3. Ulusal Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu Ödülleri”nde İzmir Devlet Tiyatrosu yapımı “Canlanan Masallar” çeşitli dallarda ödüle layık görüldü.

Hayati Asılyazıcı, Prof. Dr. Hülya Nutku, Doç. Dr. Tülin Sağlam, Dr. Nihal Kuyumcu, Mehmet Nurkut İlhan, T. Murat Demirbaş ve Dr. Servet Aybar’dan oluşan jürinin değerlendirmesi sonucu verilen ödüller 16 Aralık 2013 (Bugün) Saat 19.00’da Küçük Tiyatro’da yapılacak törenle sahiplerini bulacak.

“3. Ulusal Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu Ödülleri”, Umut Uğur’un yazdığı, H. Emre Başer’in yönettiği “Canlanan Masallar” oyunundaki çalışmalarıyla “En İyi Özgün Müzik” dalında Engin Bayrak’ı, “En İyi Erkek Oyuncu” dalında Ayhan Bekdemir’i, “En İyi Kadın Oyuncu” dalında Zeynep Nutku’yu ödüle layık gördü.
4 Nisan 2013’de prömiyer yapan, “Canlanan ve kendi hayatlarını yaşamak isteyen masal kahramanlarının anlatıldığı” oyun İzmir Devlet Tiyatrosu’nda küçük izleyicilerimizle buluşmaya devam ediyor.
 

 
  DEVLET TİYATROLARI PROGRAM:

HABER KAYNAK:
Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi
06050 Ulus/ANKARA Tel: 0312 309 39 20 Tel-Fax: 0312 311 95 19 e-mail: basin@devtiyatro.gov.tr


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir