Didem Balık – Sinem Balık: Aşk ve Tango/ Türkü/ Müzikal

Didem & Sinem Balık ~OperaTwins

"Aşk ve Tango"
Muhteşem Bayram Konseri
Tango / Türkü / Müzikal
 
10 Ağustos 2013 Cumartesi, saat: 21:30
Zafer Çebi Orkestrası Eşliğinde
Alaçatı Anfi Tiyatro/ İzmir
 
 
Tangonun tutkulu ve kışkırtıcı yönü Didem ve Sinem Balık'ın sesiyle sihirli bir hal alıyor!
 
Dünyada birçok konser veren OperaTwins-Didem ve Sinem Balık, tangonun yanı sıra Atatürk'ün sevdiği türküleri, müzikalleri bayrama özel repertuvarlarına kattılar. Görsel Şovlar ve danslarla sizleri başka bir diyara götürmeye hazırlanıyorlar.
 

Arjantin Tangosu içinde hırçınlık, asilik, küstahlık ve erotizm barındırır.O, baş kaldırının müziğidir. Türk Tangosu'nun içinde barındırdığı kalp kırıklığı melankoli, sevgiliye kavuşamama hali sizi çok etkileyecek. Büyülenmeye hazır mısınız? 
 
 
Bilet Fiyatları:
1. Kategori – 67.00 TL
2. Kategori – 50.00 TL
3. Kategori – 39.00 TL
 
Önemli Not: 
"Aşk ve Tango" albümü EYLÜL'de
tüm müzik marketlerde

Opera Twins "Operaİkizleri" OPERATWINS
 
 
Didem Balık Mezzosoprano
Sinem Balık Soprano
OperaTwins (Opera İkizleri) adıyla tanınan Didem ve Sinem Balık, İzmir'de doğdular. 1998-1999 yıllarında İzmir 9 Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'ndan mezun oldular. 1998 yılı sonlarında, Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda kariyerlerine başladılar. Antalya Opera ve Balesi'nde Sinem Balık; Kálmán'ın Çardaş Prensesi operetinde, Slyva Varescu baş karekterini, Didem Balık; Verdi'nin La Traviata operasında Flora karekterini canlandırdı.
Sanatçılar; 2000 yılında Konservatuvar Mezunları Derneği tarafından, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı aracılığıyla Avusturya'ya gönderildiler. Viyana'ya Prayner Konservatuvarı'na devam ettiler. 2003 yılında, Sinem Balık Viyana Devlet Opera ve Balesi Korosu'yla (Staatsoper) Salzburg Festivalin'de (Salzburger Festspile) 7 eserde söyledi. Didem Balık Teather an der Wien'de 2 ayrı eserde görev aldı.
Avusturya'da; Plácido Domingo, Lia Lantieri, Katia Riccarielli, Dolora Zajick, Juan Diego Flórez , Maximilian Cencic, Francisco Gutiérrez, Toma Popescu ve Manfred Mayerhofer gibi dünyaca ünlü müzisyenlerle ile repertuvar, yorum ve teknik çalışmaları yaptılar. Didem Balık, 2007 yılında "I Due Timidi" Operası Signora Guidotti, Madre di Mariuccia ve Lisa rollerini Viyana Kammeroper'de temsiller verdi.
Sanatçılar, 2000 yılından beri "OperaTwins" olarak aralarında Avusturya ve Türk Cumhurbaşkanları, Benin Kralı, Viyana Eyalet ve Belediye Başkanları, Parlamenterler, prens, prensens ve kontların bulunduğu, dünyanın çeşitli şehirlerinde; Viyana, Linz, New York, Washington, D.C., Antalya, Ankara, İstanbul, İzmir, Düsseldorf, Essen, Frankfurt, Galaz'da konserler verdiler. Viyana Belediye Sarayı, Birleşmiş Milletler, Hoffburg Sarayı, Türk Büyük Elçiliği, Düsseldorf Parlamentosu, Brüksel Avrupa Parlamentosu, Washington DC'de Stratmore Music Center, New York'ta 2006 ve 2008 Türk Festivali, Light House'da konserler yaparak beğeni topladılar.
7 dildeki repertuvar çeşitliliğiyle birçok uluslararası festivale katılan OperaTwins'in repertuvarlarında; Opera aryaları, duetlerinin yanı sıra, Broadway Müzikalleri, Operetler, Zarzuella, Film müzikleri, Türk bestecilerinden eserler de bulunmaktadır. Opera İkizleri hala Avusturya'nın Viyana şehrinde yaşamaktadırlar.
Alıntı: http://tr.wikipedia.org/wiki/Didem_ve_Sinem_Bal%C4%B1k_karde%C5%9Fler

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
tenise@evetbenim.com
Kaynak: İleti Haber- Biletix/  http://www.biletix.com/etkinlik/PK5C1/IZMIR/tr 
Sanatçı Özgeçmişleri: http://tr.wikipedia.org/wiki/Didem_ve_Sinem_Bal%C4%B1k_karde%C5%9Fler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir