EKMEK PARASI VEDA EDİYOR! özel gösterimleri 8, 15 Haziran 21:00

Oyunbaz, iki farklı oyun ile sahnede…

 
 “Ekmek Parası”

  

 
 

 

"EKMEK PARASI" VEDA EDİYOR!

İki sezondur sahnelenen Ekmek Parası son iki temsiliyle sahnelere veda ediyor.Çağdaş Alman Tiyatrosunun önemli eserlerinden "Ekmek Parası" İkincikat'ta son iki oyununu oynayacak.Ekmek Parası özel gösterimleri 8, 15 Haziran 21:00'da İkincikat'ta.

 

“Ekmek Parası”
 
Bir işsiz, bir stajyer, bir garson, bir iş kadını, bir yönetici adayı… Hepsi aynı oyunda buluşurlar: Ekmek Parası.
 
Ekmek Parası,Çağdaş Alman Tiyatrosunun önemli yazarlarından Gesine Danckwart'ın oynandığı birçok ülkede çok ses getirmiş, monologlardan oluşan çağdaş bir tiyatro denemesi. Kendi yaşamının hapsinde, neden olduğunu bilmeksizin günü kurtarmaya, ayakta kalmaya, kendini var etmeye çalışan isimsiz beş karakter her günü tek ve aynı bir gün gibi yaşamaya çalışırlarken içinde bulundukları kavganın amacı Ekmek Parası mı acaba?
 
 

"Dünyadaki bütün bu hırgür, bu keşmekeş neye hizmet ediyor? Para hırsıyla canımızı dişimize takmış zenginlik, iktidar ve mükemmellik peşinde koşup duruyoruz. Bu koşunun sonunda ne bekliyor bizi? Doğanın gereklerini mi yerine getirmeye uğraşıyoruz? En yoksul işçinin yevmiyesi bile doğanın gereklerini karşılamaya yeter. Öyleyse; daha iyi şartlarda yaşamak adını verdiğimiz o yüce amacın nasıl bir yararı var bize? "
Adam Smith
 
Zihinleri susmayan, sessizce bağıran ve biricik, yapayalnız ve kalabalık beş kafa sesi… Oyun boyunca susmaksızın düşünen, tartışan, kavga eden kısaca günü geçiren, kurtaran ve kazanan beş şehirli…
 
 
Biz evde çakılıp kalanlar, hastaymış gibi yataktan çıkamayanlar, duvara bakakalanlar, neden ben diyenler kulübüyüz. Biz hepimiz yalnızız. Bu, biz bilmesek de, bizi birbirimize bağlıyor.
 
Yönetmenliğini Güray Dinçol’un üstlendiği,Ekmek Parası, kendimizi anlamaya soyunmuş performatif bir tiyatro denemesi.
 
  PROGRAM
 
 
 
EKMEK PARASI
 
Süre:1 saat 10 dakika / Tek Perde.
BİLGİ VE REZERVASYON : 0531 888 62 31
Biletler İkincikat gişesi ve Biletix'te…
 
 
*Gösterimlere sınırlı sayıda seyirci alınacaktır. Lütfen rezervasyon yaptırınız.
 
Bilgi için: 0531 888 62 31
 
http://www.tiyatroyunbaz.com
http://www.twitter.com/TiyatroOyunbaz
http://facebook.com/tiyatro.oyunbaz
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir