Etkinlik: Sevgililer Günü ne Doğru Unutulmaz Âşıklar 10 Şubat 2014

 Sevgililer Günü’ne Doğru “Unutulmaz Âşıklar”

10 Şubat 2014

“Ustalara Saygı”nın geleneksel Sevgililer Günü toplantısı; hayatın, şiirin, sinemanın ve müziğin hikâyeleri efsaneleşmiş çiftlerini bir araya getiriyor
 
“Unutulmaz Âşıklar”a selâm olsun
 
 
Etkinlik:Ustalara Saygı Toplantısı – Sevgililer Günü’ne Doğru “Unutulmaz Âşıklar”
Tarih:10 Şubat Pazartesi
Yer:Melih Cevdet Anday Sahnesi- Akatlar Kültür Merkezi
Saat:20.00
Türü:Ücretsiz
 

 
Beşiktaş Belediyesi tarafından dokuz sezondur düzenlenen “Ustalara Saygı” toplantıları, yaklaşmakta olan 14 Şubat Sevgililer Günü’nü, her yıl olduğu gibi bu sene de özel bir programla kutlayacak. Faruk Şüyün tarafından hazırlanan “Sevgililer Günü’ne Doğru – Unutulmaz Âşıklar” başlıklı etkinlik, 10 Şubat Pazartesi akşamı gerçekleştirilecek. Geçmişin tozlu sayfalarından bugüne taşınan; tarihe geçmiş aşklardan şiire, sinemanın ölümsüz âşıklarından tangolara uzanan bir programla her yaştan sevgiliye hitap eden organizasyon, Akatlar Kültür Merkezi’nde saat 20.00’den itibaren takip edilebilecek.  

“Sevgililer Günü’ne Doğru – Unutulmaz Âşıklar” etkinliğinin başrolünde müzik, şiir ve sohbet olacak. Melisa Gürpınar’ın müziğimize unutulmaz eserler armağan etmenin yanı sıra aşklarıyla da efsaneleşen Tanburi Cemil Bey’den yola çıkarak eski İstanbul’da yaşanan aşklara uzanacağı konuşması ve Atillâ Dorsay’ın filmlerdeki “Unutulmaz Âşıklar”a dair paylaşacakları, gecede nostalji rüzgârları estirecek.
 
Günümüzün en sevilen şairlerinden Haydar Ergülen’in dizelerini bizzat yorumlayacağı “Sevgililer Günü’ne Doğru – Unutulmaz Âşıklar” gecesinde, tiyatrocu Ergün Işıldar da şiirimizin usta isimlerinin sevda kokan dizelerini seslendirecek. 
“Sevgililer Günü’ne Doğru – Unutulmaz Âşıklar” da elbette müzik de var. Erdener Koyutürk’ün aralarında “Mazi”, “Sevdim Bir Genç Kadını”, “Papatya” ve “Bal Gözlüm”ün de bulunduğu tangolardan örnekler seslendireceği gecede, şarkılarıyla yıllardır aşklarımıza eşlik etmiş olan Vedat Sakman da sahne alacak. Etkinlikte, en sevdiğimiz yerli ve yabancı aşk filmlerinin en güzel anlarından oluşan mini bir kolaj da izlenebilecek.
 
Ayrıntılı Bilgi İçin:
Faruk Şüyün 0533 468 30 63
Akatlar Kültür Merkezi Melih Cevdet Anday Sahnesi: 0 212 351 93 82
Adres: Akmerkez’in Etiler’e giden kapısının karşısındaki Zeytinoğlu Caddesi üzerinde..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir