EVREN KUTLAY ile Sohbetli Bir Konser: OSMANLI DAN CUMHURİYET E BATI MÜZİĞİ

0


http://www.kbtesak.org/hakkimizda.aspx

EVREN KUTLAY
OSMANLI'DAN CUMHURİYET'E BATI MÜZİĞİ
SOHBETLİ KONSER
28.03.2015 Cumartesi, saat: 15:00

Piyanist-müzikolog, müzik tarihçisi Evren Kutlay, TESAK’ta gerçekleşecek olan sohbetli konserinde Batı Müziği’nin Osmanlı İmparatorluğu’ndan Cumhuriyet'e tarihsel yolculuğunu anlatırken seçtiği birbirinden güzel örnek eserleri de piyanoda seslendirecek. Tüm müzikseverler davetlidir.

Evren Kutlay
Yetenekli ve başarılı bir piyanist olmanın yanısıra müzikolog olarak da önemli çalışmalara imza atan sanatçı; Amerika'daki eğitimi sırasında katıldığı GMTA piyano yarışmasında "Award of Excellence" ödülüne layık görülen başarılı piyanist, Amerika çapında faaliyet gösteren MTNA (Music Teachers National Association) kurumunun "Star of the Year" ödülüne layık görülen tek yabancı oldu. Birçok mekanda çeşitli solo, dört el piyano ve oda müziği eserleri seslendiren Evren Kutlay, prestijli WPPC Uluslararası piyano yarışmasına jüri üyesi olarak davet edildi.
Düzenli verdiği solo ve oda müziği konserlerinin yanı sıra halen Yıldız Teknik Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak görev yapan Kutlay'ın yayınlanmış "Osmanlı'nın Avrupalı Müzisyenleri" başlıklı kitabı ve "Dersaadet'te Avrupa Müziği" başlıklı CD kaydı bulunmaktadır.


Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim

tenise.yalcin@gmail.com 
İleti Haber: Tesak Kütüphanesi <kbtesak@gmail.com>

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.