Formula 1 de, Yarım Asrı Devirmiş Klasik Araçların 30 AĞUSTOS ZAFER KONVOYU


http://ikod.com.tr/

FORMULA 1’DE, YARIM ASRI DEVİRMİŞ KLASİK ARAÇLARIN 
30 AĞUSTOS “ZAFER KONVOYU”
30 Ağustos 2013 Cumartesi, saat: 09.00
İstanbul Park Formula 1

 
 
FORMULA 1 PİSTİ'NDEN BAYRAKLARLA BAĞDAT CADDESİ'NE
 
İstanbul ve Kadıköy çok renkli ve anlamlı bir organizasyonun ev sahipliğini yaptı. Yarım yüzyılı devirmiş otomobiller, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında, Formula 1 pistinde Türk bayraklarıyla zafer turu attılar ve daha sonra Bostancı sahil yolunu takiben Bağdat Caddesi’ne ulaştılar. Araçlardan sallanan Türk bayrakları ve çalınan klasik klakson sesleri, Kadıköylülere nostaljiyi ve zafer gururunu birlikte yaşattı. İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD) ve İstanbul Ticaret Odası’nın işbirliğinde gerçekleşecek etkinliğe beklenenin çok üstünde yaklaşık 250 klasik araç katıldı. Program saat 09.00’da araçların TEM Çamlıca gişelerden İstanbul Park Formula 1 pistine doğru hareket etmesiyle başladı. Yolda 250 civarında klasik aracı seyir halinde gören diğer sürücüler şaşkınlıklarını gizleyemediler ve coşkulu tepkiler sergilediler. Bu yıl ikincisinin organize edildiği Zafer konvoyunda klasikler ortalama 30 mil süratle 5.5 km’lik pistte 3 tur attılar. Bayrakların araçlardan sallanmasıyla büyük bir görsel şölen yaşandı. Bu sefer pistteki amaç sürat değil, zafer turuyla, işgal kuvvetlerinin vatan topraklarından kovulmasının yıldönümünü kutlamaktı. Pistte atılan bayraklı zafer turlarının ardından, araçlar sahil yolu istikametinden Bağdat Caddesine giriş yaptılar. Aynı coşku burada da devam etti. Ulusal bayramların kutlanmasında çok hassas olan Kadıköylüler bu görsel şölene alkışlarla katkı sundular. İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği, yaklaşan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla oluşturacakları cumhuriyet kortejlerinin hazırlıklarına şimdiden başladı.
 
İKOD "30 AĞUSTOS ZAFER KONVOYU" Görsel Seçkileri


 

 
İstanbul çok renkli ve anlamlı bir organizasyonun ev sahipliğine hazırlanıyor.Yarım yüzyılı devirmiş araçlar 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında İstanbul Park Formula 1 pistinde Türk bayraklarıyla zafer konvoyu oluşturup, tur atacaklar.
 
İstanbul Ticaret Odası(İTO) ve İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD)'un işbirliğinde bu yıl ikincisi gerçekleşecek etkinliğe 200’ün üstünde klasik aracın katılması bekleniyor.1922 yılında işgal birliklerinden ülkemiz topraklarının, Dumlupınar’da gerçekleşen Başkomutanlık Meydan Muharebesi neticesiyle geri alınmasının 92.yılı, 5.5 km’lik Formula 1 pistinde oluşturulacak “Zafer Konvoyu” ile kutlanacak.Formula 1 pistinde atılacak turdan sonra klasik araçlar sahil yolu güzergahında Bağdat Caddesi üzerinden geçerek kutlama konvoyunu Kadıköy’e kadar devam ettirecekler.
 

 
İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin organizasyonunda, İstanbul Ticaret Odası’nın ve Mobil 1’in destekleriyle gerçekleşecek etkinlikte, milli mücadelemizde birer mihenk taşı olmuş zaferlerimizin ve cumhuriyet kazanımlarıyla elde edilmiş milli bayramlarımızın Türk ulusu var olduğu müddetçe en coşkulu şekilde kutlanması gerekliliğine dikkat çekilecek.
 
TARİH: 30 AĞUSTOS 2014 CUMARTESİ –  SAAT:11.00
 
YER: İSTANBUL PARK FORMULA 1 PİSTİ – TUZLA
 
İRTİBAT : 0532 5404929
İKOD – İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği
Uzunçayır Cad. Konak İş Merkezi Kat:2 N0: 30 D:35 Kadıköy-İstanbul
ikod@ikod.org.tr www.ikod.org.tr
facebook.com/ikodklasik – twitter.com/ikodklasik


Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim

tenise@evetbenim.com
İleti Haber:
  İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD) <ikod.org.tr@gmail.com>
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir