Geleceğin piyanistleri Gümüşlük te yetişiyor

Gümüşlük Festival Akademisi Masterclass
08.07.2015- 03.08.2015

Geleceğin piyanistleri Gümüşlük’te yetişiyor
12. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında Çağdaş Holding’in destekleriyle düzenlenen Gümüşlük Festival Akademisi Piyano Masterclassına katılan genç yeteneklerin ilk konseri geçtiğimiz akşam festival merkezindeki Earthbag Mini Hall’de gerçekleşti. İlk dönem ustalık sınıfına katılan 4 genç yetenek, Rus Piyanist Vyacheslav Gryaznov’un bir hafta boyunca öğrencisi oldu. 
Konser öncesinde konuşma yapan festival sanat danışmanı Piyanist Gülsin Onay, yetenekli gençlerimizin çok üstün bir eğitim aldıklarını belirterek, “çok farklı ekollerden ve çok farklı disiplinlerden, çok özel müzisyenleri Gümüşlük Festival Akademisinde misafir ediyoruz ve öğrencilerimizle buluşturuyoruz. Bu öğrencilerimiz için bulunmaz bir fırsat ve şans. Hepsi de çok başarılı, onlarla gurur duyuyoruz ” dedi.
 
Gümüşlük Festival Akademisinin Mini Hall’ündeki konser en genç öğrencinin performansıyla başladı. 12 yaşındaki Bilkent öğrencisi Tuna Bilgin J.S.Bach’ın, “Goldberg Variations I-V” ve “F.Chopin’in, “Nocturne op.48 no.2” başlıklı eserlerini seslendirdi.
Tuna Bilgin'in ardından sahneye gelen Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğrencisi Julia Tavit;  B. Bartok’un, “Ostinato” adlı eserini yorumladı.
Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda eğitim gören Sedef Durmak ise C. Debussy’den “2 Preludes” adlı eserle performansını sergiledi.
Son olarak sahneye gelen Moskova Çaykovski Devlet Konservatuarı öğrencisi Yener Özbudak, L.v.Beethoven’ın, “Sonata op.53” adlı eserini seslendirdi. 
 
Gümüşlük Festival Akademisinde sonraki piyano masterclass konserleri 24 – 30 Temmuz ve 3 Ağustos tarihlerinde; keman masterclass konseri ise 31 Temmuz akşamı gerçekleşecek.
 
Sponsorlar
12. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivalinin ana sponsorluğunu DenizBank üstlenirken; Bosch, co-sponsor olarak festivale destek veriyor. Festivalin diğer destekçileri ise TC. Başbakanlık Tanıtma Fonu, TC. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bodrum Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası; otel partneri: Marriott; ulaşım sponsoru: THY; ulaşım destek: Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası; tanıtım desteği: Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum FM; GFA Eğitim sponsoru: Çağdaş Holding, A Mutfak Mobilya.
 
Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali “Avrupa’nın en seçkin festivalleri, EFFE 2015 – 2016” etiketiyle onurlandırılmıştır. 
 
12. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivalinde sonraki konserler:
21 Temmuz – “Müziğin Coğrafyası” Trio KlaViS (Avusturya)
23 Temmuz – “Geleceğin Genç Piyanisti Seçildi” Saygun Piyano Yarışması Final Konseri
26 Temmuz – “İngiltere’nin En Sevilen Piyanisti” Martin Roscoe – Piyano (İngiltere)
29 Temmuz – “Akdeniz Rüzgarları” Gilles Apap – Keman (Fransa) ve Miroslav Dacic – Piyano (Sırbistan)
31 Temmuz – “Anika Vavic ile klasikten moderne” Anika Vavic – Piyano (Sırbistan)
4 Ağustos – “Yıldızlara Serenat” Gülsin Onay – Piyano (Türkiye)
8 Ağustos – “Nirvana ve Pink Floyd'dan Virtüöz Piyano için Seçmeler” Ayşedeniz Gökçin (Türkiye)
 
Gümüşlük Festival Akademisi Masterclass Programı 2015
Flüt – 08 Temmuz – 13 Temmuz
Piyano – 16 Temmuz –04 Ağustos
Keman – 28 – 31 Temmuz
 
3. Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarışması 20 – 21 – 22 – 23 Temmuz
 
Konserlerin başlama saati 21:00’dir. Gala; Bodrum Antik Tiyatro, diğer tüm konserler Gümüşlük Antik Taş Ocağında gerçekleştirilecektir. Biletler; Biletix gişelerinden temin edilebilir.
 
İletişim
www.gumuslukfestival.org
gumuslukfestival@gmail.com
www.facebook.com/gumuslukfestival


Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
tenise.yalcin@gmail.com 

Bilgi: Gülsin Onay
Haber İçerik:  İleti Haber <gumuslukfestival@gmail.com>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir