İzmir de Dinmeyen Sessiz Çığlık

İzmir’de Dinmeyen Sessiz Çığlık

 DP İktidarı ile birlikte (1950), ABD Rusya ve Çin’e karşı dünyayı korumaya kalktı! Sovyetler Birliğinin İkinci Dünya Savaşı zaferi ile birlikte Hitler faşizmi yıkılmıştı (20 Haziran 1940-5 Mayıs 1945). Daha sonra Çin Halk Cumhuriyeti’nin yükselişi başlayacaktı (1949). ABD ve İngiltere’nin Normandiya çıkarması ile birlikte Fransa’yı da yanlarına katarak Almanya’nın üzerine yürümeleri İkinci Dünya Savaşı’ndan bu üçlü kolay başarı sağladı.Uzak Doğu’da ABD Japonlara karşı yeniliyordu. Hitlerin bulamadığı atom bombasını Hiroşima (6 Ağustos 1945) ve Nagasaki (9 Ağustos 1945) adalarına atom bombası atarak yüzbinlerce insan yakılıp kül edildi. Ondan sonra Japonya barış için yenilgi masasına oturdu. ABD insaflı davrandı! Almanya bulsaydı atom bombasını , Hitler “dünyayı tanrıya çıplak bırakacağım” deyip duruyordu. Yenilgiyi yüreğinde hissedince

ABD, AKP iktidarı ile birlikte ılımlı islam diye bir nakarat tutturmuştu! AKP ise talibanın islam anlayışını benimsemiş , suudilerin (4+4+4) eğitim sistemini getirerek cumhuriyet eğitimini yozlaştırıp gerici bir fundalizm din anlayışını uygulamaya çalışıyor. Doğal olarak bunların tohumları, DP döneminde Said-Nursi(Kürdi) tarafından atılmıştı.

 DP nin ilk genel seçimini Saidi-Kürdi yönetmişti. ABD’nin Ortadoğu ve dünya politikası çökmekle birlikte bir takım payandalarla bu çöküşü durdurmaya çalışıyordu. PKK, PYD, IŞİD ve Kuzey Irak kürt devleti Ortadoğu’nun kalbine saplanan birer hançerdir.

Sözün kısası şudur: ABD, Fethullah Gülen, Tayyip Erdoğan üçlüsünün işbirliği yaparak; kahraman ve laik türk ordusunu dağıtmaya yönelik ortaklığı, bugünkü ülkemizin çıkmaz sokağıdır!

Balyoz, Ergenekon, Poyrazköy, 28 Şubat, İstanbul ve İzmir Askeri Casusluk olayları ile seçkin askerlerimizle türk ordusuna darbe indirdi.

Elimdeki “Hüznün Adresi Sessiz Çığlık” adlı kitap ABD ortaklığı ile gerçekleştirilen gerici sivil darbenin gerçek yüzünü anlatıyor. Bütün bunları dinsel faşizmde birleşenler gerçekleştiriyordu. Devletin çeşitli kademelerine yerleşmiş bir çete tarafından adalet sistemi temelinden sarsılmıştır. Anayasa mahkemesinin kararları açıklayamama nedenlerinin temelinde yatan sözünü ettiğimiz bu devlet ötesi, çete yönetimidir. Yıllarca yattıktan sonra özgürlüklerine kavuşanların büyük çoğunluğu yaşadıklarını, yazdıkları kitaplarda anlatmaktadırlar. İzmir’den yükselen çığlık bu haksız belgeleri ile müfteri durumunda kalmış özel görevli mahkemelerin türk askerlerine, politikacılarımıza, yazarlarımıza aydınlarımıza nasıl zulmettiklerinin geç kalmış bu acı olayın hesabını veriyorlar. Kuşkusuz gecikmiş adalet, asla adalet değildir. Anayasa mahkemesi kurgulanmış yargıtay kararlarının ne kadar büyük toplumsal tragedyayı anlatmakta olduğunun bilincindeyiz.

 “Hüznün Adresi Sessiz Çığlık” adlı tarihe ışık tutan bu kitap; Latife Hanım Grubu tarafından hazırlandı. “Latife Hanım grubu mensupları olarak yapılan kanunsuzlukları, karalamaları içimize sindiremedik. Mustafa Kemal’in tutuklu tüm askerlerine mektuplar yazarak yanlarında olduğumuzu, onlarla gurur duyduğumuzu belirttik. Tam 351 zarf postaladık . Her zarfta beş ila on kişinin mektubu vardı. Mektuplarımıza cevaplar aldık. İşte bu kitaplar bizlere yazılan ve yayınlanmasına izin verilen o mektuplardan oluşmuştur. Bugün yaşanan ve yaşatılanlar unutulmasın diye.”

İzmir’de ki çığlık bir korku imparatorluğunun yıkılmakta olduğunun çığlığıdır. Bu çığlık haksızlığa, hukuksuzluğa karşı direnenlerin çığlığıdır. Bu çığlık ABD’nin asla Türk dostu olmadığının gerçek yüzünü ortaya koyan bir isyan çığlığıdır!…

Kitabı edinmek için iletişim:
Engin Demirkollu Sarıkartal
0555 839 06 40

Hayati Asılyazıcı
hayatiasilyazici@yahoo.com
ALINTI 19 Temmuz .2015
AYDINLIK GAZETESİ

“hüznün adresi SESSİZ ÇIĞLIK” KİTAP


 

SESİZ ÇIĞLIK
VARDİYA BİZDE-İZMİR
 11 Temmuz 2015 saat: 13.00

YARIN BİZİM NÖBET GÜNÜMÜZ…
AYNİ  GÜN …AYNİ SAATTE… AYNİ YERDEYİZ…YA SİZ ?…
KUMPAS ŞEHİTLERİNE SÖZÜMÜZ VAR …

 

      


Köşe Yazısı: Hayati Asılyazıcı İzmir’de Dinmeyen Sessiz Çığlık
Afiş görsel: Engin Demirkollu, fotoğraf: Taner Sevgür, "Sessiz Çığlık" dayanışma
Haber Düzenleme: Tevfik Yalçın
evetbenim@gmail.com


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir