Güneş Batarken Bile Büyük


İSTANBUL

Güneş Batarken Bile Büyük

İstanbul Devlet Tiyatroları

Yazan, Yöneten: Kazım Akşar

Güneş Batarken Bile Büyük Oyunu, İstanbul DT
Güneş Batarken Bile Büyük Oyunu, İstanbul DT

Kazım Akşar’ın yazıp yönettiği 14 Ekim 2014 tarihinde prömiyer yapan Güneş Batarken Bile Büyük adlı oyunun yönetmen yardımcılığı Ayla Baki Yücesoy’a, dekor tasarımı Şirin Dağtekin Yenen’e, kostüm tasarımı Nalan Alaylı’ya, ışık tasarımı Akın Yılmaz’a, dans düzeni ise Tanju Yıldırım’a aittir.

 

Güneş Batarken Bile Büyük Oyunu, İstanbul DT   Güneş Batarken Bile Büyük Oyunu, İstanbul DT
Oyunda rol alan sanatçılar, Reha Özcan, Engin Delice, Hakan Güneri, Mehmet Şahin, Meral Bilginer, Berrin Akhasanoğlu, Ayla Baki Yücesoy, Atsız Karaduman, Gökalp Kulan, Şeyda Terzioğlu, Cansu Gültekin, Selin Tekman, Pınar Efe, Rezzak Aklar, Berk Yücesir, Tolga Kortunay.
‘’Aşk! Bilsen ne olduğunu, istemezsin ‘’

 

Güneş Batarken Bile Büyük Oyunu, İstanbul DT
Güneş Batarken Bile Büyük Oyunu, İstanbul DT
Alman edebiyatının olduğu kadar tarihin en önemli karakterlerinden biri Johann Wolfgang von Goethe’nin yaşamından esinlenerek yazılan bu oyun belki de yazarın yaşamından en önemli kesitlerden birini sunuyor…
Goethe’nin hayatına konuk olmak sadece onun dünyasına değil, o günün dünyasına da konuk olmaktır: Fırtınaya ve coşkuya. Peki, aşk bunun neresinde belki de bilmesek daha iyi…
 
            Oyun tarihleri:  20, 21, 22, 23 Kasım 2014 tarihlerinde Küçükçekmece CKSM Sahnesi’nde ve2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10, 11, 12, 13, 14,  Aralık 2014 tarihlerinde Cevahir 2 Sahnesi’nde.
 
HABER KAYNAK: 
İstanbul Devlet Tiyatrosu
basin@istdt.gov.tr
 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir